Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejinde Demokrasi Dersi Verildi

Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejinde Demokrasi Dersi Verildi

Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejinde Demokrasi Dersi Verildi

Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejinde İlçe Seçim Kurulu görevlisinin de katılımıyla Okul Konseyi Başkanlığı seçimleri gerçekleştirildi. Tamamen gerçek seçim kuralları ve usullerine göre yapılan Başkanlık seçimlerinde İlçe Seçim Kurulu Görevlisi Ali Rıza Aköz, oy pusulalarını ve zarfları orijinal seçim sandığıyla birlikte okula getirerek seçimin nasıl yapılacağını öğrencilere anlattı.

Okul içerisinde oluşturulan bir alanda sandık kurulu oluşturuldu. Sandık Başkanlığını Okul İdari Müdürü Rabia Söyler Sarı’nın yaptığı seçimlerde sandık kurulu üyeleri de öğrencilerden oluştu. Sandık kurulu üyelerinin yemin etmesiyle başlayan seçimlerde Başkan adaylarının resimleri ve isimlerinin bulunduğu oy pusulaları ve zarflar tek tek mühürlendi. Daha sonra se oy kullanacak seçmen öğrenciler listeden tek tek çağırılarak gizli bölmede oy kullandırıldı. Oy kullanma işlemini gerçekleştiren öğrenciler kullandıkları oyları zarfların içerisine koyarak İlçe Seçim Kurulundan gelen şeffaf sandığın içerisine attı.

Toplamda 6 Konsey Başkanı Adayının yarıştığı seçimlerde adaylar olan, Gülsüm Sargın, Melahat Aras, Ayşe Melek Aygün, Medine Sarıkaya, Menekşe Akgün ve Merve Bozkurt seçimler öncesinde birer konuşma gerçekleştirerek öğrenci seçmenlere yapacağı icraatları son kez anlattı. Bir hafta öncesinden propaganda döneminin başladığı Özel Kolej’de seçimlere son bir saat kala seçim propagandaları yasaklandı.

İlçe Seçim Kurulundan alınan resmi sonuçlara göre Konsey Başkanlığı Seçimlerinde seçmen sayısı 93 olarak belirlendi.93 seçmenden  89 Seçmen oy kullanma işlemini gerçekleştirdi.

Bu göre konsey başkanlığı seçimlerinin kazananı 37 oy ile Ayşe Melek Aygün oldu.

Diğer adaylardan Menekşe Aygün 22 Oy, Gülsüm Sargın 11 oy, Melahat Aras 10 Oy, Medine Sarıkaya 7 Oy ve Merve Bozkurt ise 2 oy aldı.

Konsey Başkanlığını kazanmayı başaran Ayşe Melek Aygün kendisine oy veren vermeyen herkese teşekkür ederek, öğrenciler için okulu için ne gerekiyorsa yapacağını, koordineli bir şekilde çalışmalarını yürüteceğini söyledi.

 

       

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ