Dinar’da 23 Nisan Kutlamaları

Dinar’da 23 Nisan Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 95. Yıl kutlama programları bütün okullarda gerçekleşti. Saat 09.30’da Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelengi bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunduğu Çelenk bırakma merasimine, İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Garnizon Komutanı Mutlu Tokmak, Belediye Başkanı Saffet Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yapar, DMYO Müdürü Hayrettin Ertan, Ak Parti İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Er, MHP İlçe Başkanı İbrahim Acar, Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Yaşar Karakaya, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Her Okul Kendi Programını Yaptı

Bu yıl ki 23 Nisan kutlamalarında her okul kendi bünyesi içerisinde 23 Nisan kutlamalarını gerçekleştirdi. Çok renkli sahnelerin yaşandığı okullardan sadece 125. Ana Okulu programı kendi okulunda yapamadı. Hava şartlarının elverişsiz olması ve yeterli kapalı alanının bulunmaması sebebiyle 125. Yıl Anaokulundaki program Belediye Kültür Merkezine alındı.

125. Anaokulu Öğretmeni Mehtap Çalışkan günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının var olma veya yok olma savaşları içinde egemenliğini ilan ettiği tarih olan 23 Nisan’ın çok önemli olduğunu, dünya da çocuklarına bayram hediye eden tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Çalışkan’ın konuşmasının ardından ise 125. Ana Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan çeşitli gösteriler davetlilerin izlenimine sunuldu.

KAYNAK: HABER. FOTO: İSMAİL YILMAZ  UMUT HABER

23 NİSAN 2015 PERŞEMBE     14.23 PM

_MG_3663 IMG_3652 IMG_3668 IMG_3676

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ