Kolej Öğrencileri Kaklık Mağarasında

Kolej Öğrencileri Kaklık Mağarasında

Kolej Öğrencileri Kaklık Mağarasında

Öğretmen Ünal Yılmaz Koleji “Kendini Tanı Kentini Tanıt” projesi kapsamında Tarih Kulübüne kayıtlı 27 öğrenciyi Denizli’ye bağlı Kaklık’da bulunan mağara ve Saklı Göl isimli tarihi yerler ziyaret edildi.

Okul Öğretmenlerinden Serkan Kıran ve bir öğrenci velisi eşliğinde gezi programına katılan özel kolej öğrencileri bu sayede bölgesinde bulunan tarihi yerleri en iyi şekilde öğrenerek projeye katkı sunmayı başardılar.

Kendini Tanı Kentini Tanıt projesiyle alakalı bir açıklama yapan Okul Müdürü Ünal Yılmaz, öğrencilerin bu tür gezilerle birlikte tarihi yerleri yerinde görerek daha iyi tanımaya çalıştıklarını, o bölgeye ve yöreye ait olan ne varsa bütün kültürel değerleri öğrenmeye çalıştıklarını söyledi.

Okul gezilerinin de önemine değinen Yılmaz açıklamasının devamında şunları kaydetti, “Öğrencilerin seviyelerine uygun ola bilgi, görgü ve yeteneklerini geliştirmek; yaparak yaşayarak öğrenmelerine imkan vermek ve derslerin uygulama ortamında yapılmasını sağlamak; onlara çevrelerini, toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerini tanıtmak, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izletmek amacıyla yakın çevre ve yurt içi geziler ile diğer ülke ve toplumları tanıtmak üzere yurt dışı geziler düzenlenebilir. Öğrencilerin kapalı ortamlardan, sürekli yaşadıkları çevreden kurtuldukları için sevinerek katıldıkları ve doğrudan eğlenerek bilgi ve tecrübeye ulaşmaları gibi fayda sağlar. Eğlenerek, öğrenme olanağı sağlar.

Öğrencinin birçok duyu organı devreye girdiği için, daha sağlam ve unutulmayan bilgiler oluşturulur. Zekâ alanlarının gelişimine katkıda bulunur.

Geziler  çocuklara; olayları, kişileri, doğal koşulları içinde tanıma, bu kişilerin sorunlarını kavrama, eleştirici düşünme yeteneğini geliştirme, kişilere ve olaylara nesnel ölçülerle yaklaşma, sorumluluk duygusu gibi önemli davranışlar kazandırmaktadır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ