MENDERES’te “Ağacı Sev” Konulu Etkinlik

MENDERES’te “Ağacı Sev” Konulu Etkinlik

“Ağacı Sev”

Dinar Menderes İlkokulu tarafından organize edilen EKAP kapsamında düzenlenen” Ağacı Sev” temalı resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Okulun hizmet binası içerisinde merkez ilkokul ve ana sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan resimlerin sergilendiği etkinlikte bir açılış konuşması yapan menderes İlk Okulu Müdürü Ramazan Akbaş şunları söyledi,  “Dünyanın ve ülkemizin en önemli servetleri olan ormanlar, ekolojik yapının korunmasında da başlıca denge unsurudur. Birçok canlı türünün doğal yaşam alanını oluşturan, erozyon oluşumuna ve sellere engel olan ormanlar, dünya nüfusunun hızla artması ve sanayileşmenin olumsuz etkisiyle hızla yok olmaktadır. Bu durumun bilincinde olan bizler, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için her zaman olduğundan daha fazla ağaçlandırma yapmak mecburiyetindeyiz. Bizlere her konuda en güzel örnek olan Peygamber Efendimizin ağaç dikmenin önemini vurguladığı “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin” hadis-i şerifi ve  “Yaş kesen baş keser” atasözümüz, medeniyetimizde ağaca ve ormana ne kadar değer verildiğini, mevcut ormanlar korunarak yeni ormanların oluşturulmasının her şeyden önce bir insanlık görevi olduğunu göstermektedir. Kültür tarihimizi incelendiğimizde ecdadımızın bu insanlık görevini fazlasıyla yerine getirdiğini görmekteyiz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından ise Menderes İlk Okulu öğrencileri tarafından 18-24 Orman Haftası nedeniyle hazırlanan bazı gösteriler davetlilere sunuldu. Son olarak ise Dİnar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu, Şube Müdürü Mehmet Ceylan tarafından açılan resim sergisi gezildi.

Resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ