METEM’de Kutlu Doğum Programı

METEM’de Kutlu Doğum Programı

Dinar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Kapalı Spor Salonunda Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi. Din Sevgisi’nin konu alındığı etkinliğe öğrencilerden de yoğun bir katılım gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlayan Kutlu Doğum Haftası programı, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa Hızlı’nın Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Din Sevgisinin konu alan video slaytının gösterim eğirmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren METEM Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fikret Atay öğrencilere Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in hayatından bazı kesitler anlattı. Peygamberimizin hayatından bazı örnekler veren Atay, bir insanın gençliğine çok dikkat etmesi gerektiğini, gençlerin dinimizde yerinin ve öneminin çok büyük olduğunu anlattı.

Minik Öğrenciler Büyüledi

Dinar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen Kutlu Doğum programında okulun Uygulamalı Ana Sınıfı Öğrencileri ezberledikleri “Gül Muhammed” isimli ilahiyi okudu. Hiç hata yapmadan ilahiyi okumayı başaran minik öğrenciler davetlilerden en çok alkışı alan gurup oldu.

Programın ilerleyen bölümlerinde ise METEM öğrencileri tarafından ilahiler okundu. Daha sonra ise Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

22 NİSAN 2015 ÇARŞAMBA 17.18 PM

HABER FOTO: İSMAİL YILMAZ

_MG_3641 IMG_3614 IMG_3615

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ