Mezun Öğrenciler Kolej Öğrencilerini Ziyaret Etti

Mezun Öğrenciler Kolej Öğrencilerini Ziyaret Etti

Mezun Öğrenciler Kolej Öğrencilerini Ziyaret Etti

Özel Dinar Ünal Yılmaz Koleji TEOG öğrencileri geçen yıl kolejden mezun olan öğrencilerle bir sohbet gerçekleştirdiler.

Sohbete Kolejden geçen yıl mezun olan şu anda Dinar Fen Lisesi öğrencileri Nihal İrem Mercan ve Çağlar Ülker’in yanı sıra Dinar Yavuz Selim Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Gül Güçlü katıldı. Okulda gerçekleşen sohbette bu yıl TEOG’a girecek öğrencilerin sorularını samimiyetle cevapladılar.

Okul müdürü Ünal Yılmaz ve öğrencilerin de katıldığı sohbette Okul Müdürü Ünal Yılmaz “Nasrettin Hoca’dan örnek vererek daldan düşenin halinden daldan düşen anlar önemli bir tecrübedir. Geçen yılki öğrencilerimiz bu dönemde nelerle karşılaştılar neler yaptılar? Onları dinleyelim diyerek sözü geçen yıl mezun olanlara bıraktı. Öğrenciler geçen yıl bu zamanlardaki duygu ve düşüncelerinin yanında davranışlarını anlattılar.

Dinar Fen Lisesi öğrencisi Nihal İrem Mercan. Önce okula isteksiz başladığını bazı öğretmenlere karşı önyargım olduğundan soğuk bakıyordu dedi ama zaman içinde düşüncemin yanlış olduğunu fark ettim. Öğretmenler bize arkadaş gibi olduklarını gördük 108 net çıkardım Fen Lisesini kazandım.

Yavuz Selim Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Fatma Gül Güçlü de bir ara kazanamayacağım korkusu beni strese sokmuştu. Hüngür hüngür ağlamaya başladım. Okul Müdürümüz Ünal Yılmaz odasına davet etti. Benimle 30 dakka konuştu. Ve 100 soruluk bir test verdi. 4 yanlış yapmışım. Bana bak moralin böyleyken 4 yanlış yaptın moralin bozuk olmasaydı bak kaç tane yaparsın dedi ve sıkı çalışmaya başladım 100 net çıkardım dedi. Kolejimizin bütün öğretmenlerinin yaklaşımı çok sıcak kıymetini bilin dedi

Dinar Fen Lisesi Çağlar Ülker de sınavlarda stres yapmazdım. Dersi iyi dinler ödevlerimi zamanında yapardım. 107 netle Dinar Fen lisesine girdim dedi.

ETÜD PROGLARINI İYİ DEĞERLENDİRİN

Kolejde geçen yıl olduğu gibi bu yılda gece etütleri her gün 17.00-21.00 arası devam etmekte olduğunu her bir saat bir etüt olmak üzere 4 etüt programında öğrenciler öğretmen eşliğinde çalışmaktalar.

Her 3 öğrenci de kolejimizin gece etütlerinin verimini anlattı. Etütlerde çok şeyi çözdük dediler.

TEOG öğrencileri de şu an duygu ve düşüncelerini aktarıp sorular sordular. Karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımı içerisinde geçen sohbeti okul müdürü Ünal yılmazın değerlendirmesi ile son buldu.

Okul Müdürü Ünal Yılmaz:”Çocuk çocukla eğitilirse etkin ve evrimli bir eğitim olur. İşte bu arkadaşlar sizi en iyi anlarlar. Siz de dinlediniz. Bu kalan bir ay içinde hedeflerinizi netleştirin. Gideceğiniz okulların puanlarını çıkarın. Bu puana kaç soru ile ulaşacağınızı tespit edin. Planınızı yapın. Plan dâhilinde çalışın mutlaka zafere ulaşırsınız dedi.

Beraberce yenilen öğle yemeğinden sonra 15 gün sonra tekrar bir sohbet için planlaştıkları öğrenildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ