Protokol İmzalandı

Protokol İmzalandı

Protokol İmzalandı

Dinar Anadolu imam hatip lisesi,Şehit Şükrü Bayrakçı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ,İmam Hatip Ortaokulu,Dinar İmamHatip Lisesi ve Mezunları ve Mensupları Derneği ve Dinar Müftülüğü ile İşbirliği Protokolü gerçekleştirdik.Protokol çerçevesinde;
a) Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Dinar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ikametgah adreslerine yakın olan camilerde görevli imam-hatipler tarafından dini, sosyal, kültürel ve akademik yönden desteklenecektir.

  1. b) Dinar Şehit ŞükrüBayrakcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri ikametgah adreslerine yakın olan Kur’an-ı Kerim Kurslarında görevli öğreticiler tarafından sosyal, kültürel ve akademik yönden desteklenecektir.
  2. c) Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Dinar İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ikametgah adreslerine yakın olan camilerdeki Yaz Kur’an-ı Kerim Kurslarında ve Şehit Şükrü Bayrakcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ikametgah adreslerine yakın olan Kız Kur’an-ı Kerim kurslarında faal görev alabilmeleri ilgili caminin görevli imam-hatipleri ve Kız Kur’an-ı Kerim Kursu eğitmenleri tarafından sağlanacaktır.
  3. d) Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin mescidinde perşembe akşamları yapılan dini sohbetlere Dinar İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve velilerinin katılımları ve sohbetlerin vaiz ve imam-hatipler tarafından yapılması sağlanacaktır.
  4. e) Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesinde ve Dinar İmam Hatip Ortaokulunda öğrenim gören öğrencilerin kendi mahalle ve köylerindeki camilerde namaz vakitlerinde bulunmaları sağlanarak imamlık ve müezzinlik yapmaları konusunda teşvik edilmesi ve bu konuda en çok katılım sağlayan öğrencilerin Haziran, Eylül ve Mart aylarında Dinar İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından ödüllendirilmesi sağlanacaktır.
  5. f) Mübarek gün ve gecelerde İmam Hatip Okulları tarafından etkinliklerin düzenlenmesi sağlanacaktır.
  6. g) İmam Hatip Okullarında her hafta değerler eğitimi kapsamında etkinlik yapılması ve yapılan etkinliğin her hafta bir şubenin katılımı şeklinde planlanarak yapılması sağlanacaktır.
  7. h) İmam Hatip Okulları velilerine rehberlik uzmanı ve müftülük tarafından aile eğitimleri verilmesi sağlanacaktır.

ı) Cuma günleri Dinar Ulu Camii ve Dörtyol Camii’lerinde Dinar İlçe Müftülüğü’nün düzenlediği sabah namazı buluşmalarına Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Dinar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri katılacak ve dönüşümlü olarak müezzinlik yapmaları, namaz sonunda içeriğinin ayet ve hadislerden oluştuğu kısa bir konuşma yapmaları sağlanacaktır.

  1. i) Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunlarına Halk Eğitim Müdürlüğü kanalıyla yeterlilik kursu açılması sağlanacaktır.                                                                                          12 Mart 2017 Pazar 11.28

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ