Şakirünver İlk Okulu’nda Akıl Oyunları Öğrenciler Aileleriyle Birlikte Oynadılar

Şakirünver İlk Okulu’nda Akıl Oyunları  Öğrenciler Aileleriyle Birlikte Oynadılar

Şakirünver İlk Okulu’nda Akıl Oyunları

Öğrenciler Aileleriyle Birlikte Oynadılar

Dinar Şakirünver İlk Okulunda öğrencilere belirlenen saatlerde akıl oyunları olarak bilinen Mangala, Reverse, Kapla, Soma Küpü, Skippity ve buna benzer oyunlar oynatılmakta. Okul idaresi tarafından başlatılan bu uygulamayla öğrenciler hem eğleniyor, hem de zekâları gelişmeye başlıyor.

Okul Müdürü Erkan Özcan, Zeka oyunları, çocukların eğlenirken zekasını geliştirmesi, zihnini açması ve yeni bir şeyler öğrenmesi için hazırlanmış oyunlar olduğunu, Çocukların bu oyunlarla var olan zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirebildikleri gibi, yeni yetenekler de kazandıklarını söyledi.

Bu oyunlar çocukların yalnızca yeteneklerini geliştirmekle kalmaz, kötü alışkanlıklar edinmelerine de engel olduğunu belirten Okul Müdürü Özcan şunları söyledi, “Planlı hareket etmeyi, hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir. Olaylara ve durumlara nasıl farklı açılardan yaklaşılabileceğini, nasıl farklı yorumlar getirilebileceğini gösterir. Kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Çocuk zeka oyunlarında bir şeyler öğrendikçe ve zekasını, bilgi ve becerisini kullanarak kazanmaya başladıkça, kendine güveni artar. Yeteneklerini, bilgi ve zekasını ölçme fırsatı bulur. Kendini ve sınırlarını tanır. Eksik yönlerini görür ve geliştirmek için neler yapabileceği üzerinde düşünür. Kendi başına, büyüklerinden bağımsız bir şekilde karar vermeyi ve verdiği kararın sorumluluğunu üstlenmeyi öğrenir. Zeka oyunları yüksek konsantrasyon gerektirdiğinden çocuk bu oyunları oynarken, dikkatini yoğunlaştırma ve bir tek işe konsantre olma becerisi edinir” dedi.

17 Şubat 2017 Cuma 11:51

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ