Ünal Yılmaz Kolejin Bir Yılını Değerlendirdi

Ünal Yılmaz Kolejin Bir Yılını Değerlendirdi

Ünal Yılmaz Kolejin Bir Yılını Değerlendirdi

Umut Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İsmail Yılmaz Özel Dinar Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Yılmaz bir yılını değerlendirmesini istediği özel müdürü Ünal Yılmaz’a bazı merak edilen soruları sordu.

Hocam bir yılınızı değerlendirir misiniz?

Öncelikle yeni eğitim öğretim yılımız hayırlara vesile olsun inşallah.

Bir yılımızın hangi cephesini değerlendirmekle başlayayım

Hocam siz nerden başlarsanız başlayın

İsmail’ciğim, bizim Dinar’a gelişimiz, okulumuzu kurduğumuzda verdiğimiz mücadelenin çoğunun bilgisine sahipsiniz. Bizim elimiz, kolumuz, gözümüz oldunuz. Öncelikle sizlere teşekkür ederim.

Bizim işimiz eğitim. Öncelikle oradan başlayalım. Geçen yıl bu zamanlar “Bismillah” dedik başladık. Dinar’da eğitimde farklı uygulamalar getireceğimizi beyan etmiştik. İlk yılımız olmasına rağmen gözle görülecek farkındalık yarattık. Biz başarının ekip olduğuna inananlardanız. Okul, öğrenci , veli sacayağını iyi kurduk. Fedakar ve dershane tecrübelilerden oluşan bir öğretmen kadrosu, başaracaklarına inandırılan öğrenci ve “Aile Okulu” ile bilgilenen, bilinçlenen velilerimizin desteği bizi başarıya taşımıştır.

Bazı kesimler,siz de biliyorsunuz,  TEOG sonucunda bizim çuvallayacağımızı beklediler. Öğrencilerimiz Dinarlı… Dinarlı’nın çocuğu… Yılların tecrübesi, takım ruhu, gayretli ve fedakar öğretmenlerle 22 öğrencimizin 4’ü FEN LİSESİ, 4’ü SAĞLIK LİSESİ, geriye kalan 14’ü de ANADOLU LİSESİ’ni kazandılar. Bu başarıyı bize tattıran öğrencilerimize, desteklerini esirgemeyen velilerimize, ve öğretmenlerimize teşekkür ederim.

     Hocam Öğretmenlerinizi atanmayan öğretmenlerden mi seçtiniz?

Herhalde Milli Eğitim’in resmi okullarında çalışanlardan seçemeyiz öyle değil mi? Ama burada tecrübesiz öğretmenler ima ediliyorsa haksızlık etmiş oluruz. Dinar’daki bir öğretmen ile bir yaşanmış olayı aktarayım. Bu arkadaş öğrencisini bize kaydettiren veliye aynen şöyle diyor. “Nasıl gittin kaydettin? Atanamayan öğretmenlerden başarı mı olur? “diyor. Veli bize daha başka şeyler de anlattı. Araştırdık. O öğretmen  arkadaşa Üniversite hazırlık kursundaki dershaneye gitmiş. O dershanede halen bizde çalışan öğretmen var. O’ndan ders almış. Şimdi vicdan bunun neresinde?

ÖĞRENCİ SAYIMIZ

Hocam geçen yıl sanırım öğrenci sayınız 80’di. Bu yıl kayıtlar nasıl?

Sizin de bildiğiniz gibi geçen yıl 80 öğrenci ile bismillah demiş açılışlımızı yapmıştık. Bu yıl 100 öğrenci ile 2.yılımız başladık. Destekleyen bütün dostlara teşekkür ediyorum.

İLK TEOG’da başarı ile çıktık. 2.yılımızda hedeflerimiz daha büyük. Başarımız bize 8.sınıfı 2. Bir şube açmamızı sağladı. İlk yıl fen lisesi kazandırma oranımız %20. Bu dönem bu oranı %40’a çıkarmak zorundayız. Ekibimiz ve öğrencilerimiz bu inanç içinde. Velilerimizle de önümüzdeki günlerde bir yemekte bu inancı onlara da aşılayacağız.

AİLE OKULUNA DEVAM EDECEĞİZ

TEOG’daki başarımızın en büyük etken ailelerimiz ,yani anne ve babalarımızdan, geldi. Aile okulunda eğitimde bilgilenen ve bilinçlenen ailelerimiz çocuklarımıza yardımcı oldular. Bu dönemde Aile okulunu daha zenginlenerek devam edecek.

EZBER BOZMALIYIZ

Eğitimle ilgilenen herkes “ eğitimde hala çözümlenmemiş sorunlarımız var” düşüncesinde hemfikirdir. Sayınız! dediğinizde hemen hemen herkes aynı sorunları sayar. Çözüm! Dediğinizde hemen hemen herkes sus pus. Sorunların çözümünde ezber bozmadan olmaz. Onu da bizim gibi ömrünü eğitime adamış kişileri dinlemek lazım.

KARŞIMIZDA LOBİ OLUŞTURULDU

Eksikliklerimizi yanlışlarımızı eleştirmelerine teşekkür ediyoruz. Ancak eğitim camiasındaki bazı kişiler başta olmak üzere bölgesel milliyetçilik yaparak karşımızda Lobi oluşturup iftira atarak Dinarlı öğrencinin geleceğini çalanlar prim yapmaya çalışıyorlar. Dinarlının geleceğini karartan, karartmaya çalışan lobinin iftiralarına kulak asmamalı.  Bunlara cevap vermeyeceğiz. Bizim işimiz eğitim. Onların iftiralarına en iyi cevap 2017 TEOG sınavında Dinar’daki eğitimi bir tık daha yukarıya çıkarmaya çalışarak cevap vermiş olacağız. Başarımızı 2’ye katlayacağız inşallah. Hiç kimsenin endişesi olmasın. 40 yıllık birikim var. Bizi bu yıl mezun ettiğimiz öğrencilerimizin velilerine sorun.

SANDIKLI İLE YARIŞIYORUZ. ÖZEL OKUL BAZINDA NEREDEYİZ?

Dinarlı çoğu zaman Sandıklı ile kıyaslar ilçesini. Oradaki nüfus, yatırımlar, yaşam… Şimdi özel okul ölçeğinde kıyaslayalım. Sandıklı’da 2 özel okul var. İlkokulu var. Özel Lisesi var. Dinarlı’nın neyi var? Devlet özel okulları neden destekliyor biliyor musunuz? Öğrenci başına 4.000 TL veriyor. Neden?   Ben eğitimde çeşitlilik istiyorum. Eğitimde benim eksikliklerim oluyor. Sizle kapatma şansım olabilir diyor.

ÖZEL OKUL HİZMETİNİ DİNARLI UCUZA ALIYOR.

Özel okul ücretimizin ucuz olması eğitimin kalitesiyle orantılı değildir. Ben de İsmi büyük olan okulların levhasını çakardım. Dinarlı 12.000-14.000 TL ödemek zorunda kalacaktı.

ESKİ EMNİYET BİNASININ DURUMU

Hocam Eski Emniyet binası ile girişiminiz vardı. Ne durumda?

Yetkililerden gelen davet üzerine biz gerekli başvurumuzu yaptık. Sonradan bizden başka talipliler de olmuş. Bunlar 3 yıldır neredelermiş?  O binaya yazık olacak. Bize verilseydi, Dinarlı çok modern ve güzel bir okula sahip olacaktı. Hem de Dinarlı çocuklar cıvıl cıvıl eğitim göreceklerdi. Şunu söyleyeyim: “Para ve beyin itibar görmediği yerden ayrılır. İtibar edilen yere göç eder.”

EĞİTİM YATIRIMLARINA DEVAM EDECEĞİZ

Hocam ortaokulu açtınız. İlkokul ya da Lise açacak mısınız?

Her şeye rağmen Dinar’a eğitim yatırımı yapmaya devam edeceğiz. Dinarlının hakkı. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yine Dinar’da eksik olan Özel İlkokulu tabi Dinarlı destek verirse açma çalışmalarımızı başlattık.

umut haber merkezi

27 EYlül 2016 Salı 08:25

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ