“Yakın Tarihte Türkiye’ye Karşı Oynana Oyunlar”

“Yakın Tarihte Türkiye’ye Karşı Oynana Oyunlar”

“Yakın Tarihte Türkiye’ye Karşı Oynana Oyunlar”

Türk Eğitim Sen Dinar Temsilciliği tarafından organize edilen konuşmacı olarak Eğitimci Yazar Cemalettin Aytemür’ün katıldığı “Yakın Tarihte Türkiye’ye Karşı Oynana Oyunlar” isimli konferans belediye kültür sarayı düğün salonunda sunuldu.

Türk Eğitim Sen Dinar Temsilcisi Murat Erol seminer öncesinde bir açılış konuşması gerçekleştirerek davetlilere hoş geldiniz dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlayan konferansta konuşan Eğitimci Yazar Cemalettin Aytemür, yakın zamanda ülkemize karşı iç ve dış düşmanlar tarafından oynanan oyunları anlattı.

Cemalettin Aytemür Kimdir?

Cemalettin AYTEMÜR: 1951’de Bayburt’un Heybetepe köyünde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini Bayburt’ta yaptı. Bayburt Lisesi’nin ilk mezunlarından oldu. 1969’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’ne girdi. Hazırlık döneminden sonra Prof. Dr. İbrahim Kafesoğlu’nun denetiminde, yazarımız tarafından seçilerek on beş kişiden oluşan ve özel olarak yetiştirilen, sınıf arkadaşlarıyla birlikte Umumi Türk ve Asya Tarihi Kürsüsü’nden 1973 yılında mezun oldu. Aynı fakültede Prof. Dr. Muhammed Hamidullah’ın İslam Hukuku, İslam ve Dinler Tarihi derslerine de devam etti. [1973–1983] yılları arası Bayburt Lisesi, Bayburt; [1983–1985] Osmangazi Lisesi, Yenişehir-Bursa; [1985–1996] Orhangazi Anadolu Teknik, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Orhangazi-Bursa; [1996–1999] T.C Almatı Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği, Tarih Öğretmeni (99. Kazak Mektebi ve Rus Yuri Gagarin Lisesi, Almatı-KAZAKİSTAN)’da çalıştı. Türkistan, Kırgızistan ve Özbekis-tan’da bulundu. Eğitim-öğretim çalışmaları ya¬nı sıra; tarihi, dini ve toplum yapısı üzerinde çeşitli araştırmalar yaptı. İlk eseri “Kutsal Kitaplarda Hz. Muhammed (s.a.)”i baskıya hazırladı. “İhata ve İmata Hikmet-i İlahi Nef’a” adlı eserini yeniden düzenledi. Piri Türkistan Hoca Ahmed Yesevi ve Hikmetleri üzerinde çalıştı, “Üç Arif-i billah” ile “Hikmetname” adlı eserini yazdı. Kazakistan’dan Ekim-1999’da Türki¬ye’ye dönerek Şubat–2000 tarihinde emekli oldu. Tarihi, milli ve manevi değerlerle ilgili eser çalışmaları devam etmektedir.

Yayımlanan Eserileri:
* Kutsal Kitaplarda Hz. Muhammed (s.a.), Kitabevi-Ayışığıkitapları,
İstanbul – 2004
* Türk-İslam Dünyası ve İçimizdeki Haçlılar, Paşa Kitabevi, Orhangazi/
Bursa, Birinci Baskı: Haziran – 2008

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ