Yeni Okul Dinar’a Hayırlı Olsun

Yeni Okul Dinar’a Hayırlı Olsun

Yeni Okul Dinar’a Hayırlı Olsun

Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında Dinar’da kapatılan ve daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğüne devir edilerek 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi esnasında şehit olan Şehit Şükrü Bayrakçı’nın ismi verilen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Stadyum mahalle muhtarı Seval Çalışkan, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İhsan Bal ve Şehit Şükrü Bayrakçı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ismihan Sadırlı’nın da katıldığı ziyaret programında yeni açılan okulun bölümleri gezildi.

Çalışmalar hakkında okul müdüründen bazı bilgiler alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu şu açıklamalarda bulundu,  ‘Okulumuz 667 sayılı kanun hükmünde kararname gereği önce Maliye hazinesine daha sonra ise Milli Eğitim Bakanlığımıza tahsis edilmiştir. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılından itibaren Şehit Şükrü Bayrakçı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’ın onayı ile açılmıştır. Stadyum Mahallesinde orta öğretim kurumumuz şimdiye kadar yoktu. Buradaki öğrencilerimiz uzak mesafelerdeki okullara gidiyorlardı. Stadyum mahallesi Dinar’ın en kalabalık mahallelerinden bir tanesidir. Burada orta öğretim kurumunun açılmış olması öğrencilerin daha rahat okula ulaşmalarını sağlayacaktır. Şimdiki İmam Hatip Lisemiz öğrenci sayısı, derslik yetersizliği ve sınıfların kalabalık olması nedeniyle bazı sıkıntılar yaşanıyordu. Okulumuzun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak açılması mevcut Anadolu İmam Hatip Lisesini rahatlatmıştır. 15 Temmuz gecesi Dinarlı hemşerimiz Şükrü Bayrakçı, o gece ülkemizdeki diğer kahramanlar gibi meydanlara çıkarak vatanını, milletini darbecilere karşı savunmuş ve şehit olmuştur. Bizler Şükrü Bayrakçı gibi şehitlerimize vefa borçluyuz. Demokrasi şehidimizin adının ilelebet anılması ve yaşatılması amacıyla yeni açılan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine adının verilmiş olması bizleri onurlandırmıştır. Okulumuz 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Şehit Şükrü Bayrakçı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hizmet verecektir. Ben Demokrasi şehidimiz Şükrü Bayrakçı’ya Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Mahalle Muhtarı Çalışkan Teşekkür Etti

Şehit Şükrü Bayrakçı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaretine katılan ve mahallesine bir orta öğretim kurumu açıldığı için teşekkür eden Stadyum Mahalle Muhtarı Seval Çalışkan burada yaptığı konuşmasında şunları kaydetti, “Mahallemize orta öğretim kurumu açılmasından dolayı çok mutluyuz. Özellikle demokrasi şehidimizin adının verilmesi bizleri çok memnun etmiştir. Şehidimizin mekanı cennet olsun, ailesine ve akrabalarına sabırlar diliyorum” dedi.

Kynk: Umut Haber Merkezi

25 Ağustos 2016 Perşembe 12:00

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ