Yeşilay Haftasında Öğrencilerden Resim Sergisi

Yeşilay Haftasında Öğrencilerden Resim Sergisi

Yeşilay Haftasında Öğrencilerden Resim Sergisi

Dinar İmam Hatip Orta Okulu tarafından Yeşilay Haftası nedeniyle düzenlenen resim sergisi ilçe merkezinde sergilendi. Açık havada Dinarlı vatandaşların da katılımıyla gerçekleşen resim sergisinde dereceye giren ilk dört resmin sahibine ödülleri taktim edildi. Dİnar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin tarafından kurdelesi kesine resim sergisinde 100’den fazla resim vatandaşlarla buluşturuldu. Alkol, sigara ve zararlı maddelerin kullanımıyla alakalı olarak kötü alışkanlıkların bırakılması gerektiğini ve zararlarınıanlatan resimler herkes tarafından çok beğenildi.

Dinar İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Mehmet Çetin resim sergisinde yaptığı konuşmadında, Yeşilay haftasında öğrencilerin daha da duyarlı bir hale gelmeleri adına diğer bütün okulların katılımlarıyla resim çizme yarışması düzenlediklerini belirterek şunları söyledi, “Öğrencilerimize Yeşilay’ın tam olarak ne iş yaptığını anlatmak, yeşilay haftasının önemini vurgulamak için önemliçalışmalar yaptık. İçki, sigara ve uyuşturucu kullananların aile hayatları bozulur. İş hayatını da düzenli olarak sürdüremediği için zamanla işinden olur. Diğer insanlar arasında daime küçük düşer, dostlarını kaybeder.Zamanla suç işleyerek hapishaneye düşerler. Bu kötü alışkanlık maddeleri para ile alındığı için maddi kayıplara neden olur. Giderek daha çok paraya ihtiyaç olacağından, başka kötü alışkanlıklara sebep olur. Toplum bu gibi kimseleri daima dışlar. İçki, sigara, uyuşturucu bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklardan kurtulmak mümkündür. Uyuşturucu maddelerin yapımı, satımı, kullanılması, taşınması, bulundurulması yasaktır. Yeşilay bütün bu kötü alışkanlıklardan bizleri korumak için uğraş verir. Bu konuda yayınlar yapar, afişler hazırlar. Bu saydığım bilgileri öğrencilerimize verdik” dedi.

Sergi açılışının ardından İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, İLçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Ceylan ve Ali Güneşdoğar tarafından Yeşilay haftası nedeniyle düzenlenen resim yarışmasında ilk dörde giren öğrenciler olan Atatürk YİBO’dan Sultan AKyürek’e, ikinci Fatih Orta Okulundan İrem Sude Bilgiç’e, üçüncü olan Yıprak İlkokulundan Tuğba Aslan’a, Dördüncü olan İmam HAtip Orta Okulundan Ümmühan Gündoğdu’ya ödüllerini takdim edildi.  Kynk: Umut Haber Merkezi

07 Mart 2017 Salı 11:45

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ