Afşar’da 24. Ağaç Bayramı

Afşar’da 24. Ağaç Bayramı

Afşar’da 24. Ağaç Bayramı

Afyonkarahisar’ın Dİnar ilçesine bağlı Afşar köyünde 1994 yılında başlatılan ve hiç ara verilmeden devam edilen Ağaç Bayramı’nın 24. sü kutlandı.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya’nın da katıldığı ağaç dikme bayramında Afşar Köyü üstünde bulunan ormanlık alana 20 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Fidan dikimlerinin ardından köy meydanında bir program düzenlendi. Öğle yemeğinin ikram edildiği etkinlikte konuşan Afşar Köyü Muhtarı Nazım Aygündüz şunları söyledi, ” Hepimizin  yaşadığımız çevreye ve ülkemize karşı  birtakım sorumluluklarımız  vardır  ve insan  bu sorumlukları yerine getirebildiği  müddetçe insandır.   Bizlerin en büyük görevi çevresine, doğaya ve vatan topraklarına  karşı duyarlı olmak  ve sorumlu davranmaktır.  Çoraklaşan çevre aslında çoraklaşan insanın eseridir.  Bizler  1994 yılında başlattığımız ‘’ AĞAÇ BAYRAMI ‘’  etkinliklerimizle  yüz binlerce fidanı  toprakla buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

Kaymakam Şahin Köylüleri Tebrik Etti

Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin katıldığı 24. Ağaç Dikme Bayramında yaptığı konuşmasında Afşar köylülerini canı gönülden kutladığını, 23 yıl önce bu köyün çok güzel bir karar aldığını ifade etti. İlk Afşar’a geldiğinde çokşaşırdığını, bu kadar fidanı toprakla buluşturan köylüleri hayretle izlediğini de kaydeden Kaymakam Şahin, “Sizleri gerçekten tebrik ediyorum. Fidan dikme konusunda Türkiye’de ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Afşar Ağaç Bayramına katılan diğer bir konuk ise Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya oldu. Özkaya her yıl düzenlenen etkinliğin çok güzel gerçekleştiğini belirterek Peygamber Efendimizin, ” kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz onu dikin” sözünü hatırlatarak şunları söyledi, “Herkesin bir dikili ağacı olması gerekir. Kendime bunu görev edinerek 500 adet fidan diktim ve bunlara kendim bakıyorum. Afşar Köyümüzün bu etkinliği bizleri gururlandırdı. Bu güzel süreçte ovamız çok güzel bir hale gelecek” dedi.

Gerçekleşen konuşmaların ardından ise köylü vatandaşlara ve misafirlere yemek ikramları yapıldı.

AFşar Köyünde düzenlenen etkinliğe Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Ateş, Ak Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, CHP Dinar İlçe Başkanı Mevlüt Er, Orman İşletme Müdürü Tuncer Yalçın, Av. Metehan Aydın, İlçe Müftüsü Şahin Yaşar ve çok sayıda davetli katıldı. Kynk: Umut Haber

05 Mart 2017 Pazar 14:19

    

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ