Ak Parti’den Gazetecilere Ziyaret

Ak Parti’den Gazetecilere Ziyaret

Ak Parti’den Gazetecilere Ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, Medya Tanıtım Sorumlusu Selçuk Bal ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Dinar’da yayın hayatına devam eden Umut Gazetesi’ni ve Dinar Haber Gazetesini ziyaret etti.

İlk olarak Dinar Haber’i ziyaret eden Ak Parti heyeti daha sonra Umut Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ziya Aktaş’ı ve Yazı İşleri Müdürü İsmail Yılmaz’ı ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Ziyaret esnasında bir konulma gerçekleştiren Adalet ve Kalkınma Partisi Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel şunları söyledi, “”Gazetecilik görevinin ilkeli ve tarafsız bir şekilde sürdürülmesi, kamuoyunun haber alma hakkı ile doğrudan ilişkilidir. Bu büyük sorumluluğu hakkı ile yerine getirmek hususunda özveri ile görev yapan muhabir ve gazetecilerimize müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyorum. Memleket meselelerini kendi meseleleriymiş gibi gören ve bu konuda olumlu çalışma sarf eden gazeteciler, toplumun aynası ve görünmeyen kahramanlarıdır.  Gazetecilik mesleği, toplumsal bilinci arttırmak, güçlendirmek ve kamu yararına her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve olayların anlık olarak servis edilmesi adına önemli bir görev üstlenmektedirler. Gazetecilik mesleğini ifa eden arkadaşlarımızın haklarının korunması ve çalışma şartlarının günün ihtiyaçlarına göre güncelleştirilmesi gerekmektedir. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve şehrimizin sorunlarına değinen, gerek yerel gerek ulusal çapta tanıtımını yapan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, özel hayata saygılı bir anlayışla çalışmalarını sürdüren bütün basın mensuplarının başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Aktaş, “Herkese Eşitiz”

Umut Gazetesi Sahibi Ziya Aktaş ise, Dinar’da ve bölgesinde günlük olarak yayın yapmaya devam ettiklerini belirterek şunları kaydetti, “Umut Haber olarak 2006 yılından bu tarafa ilçemizde ve bölgesinde hizmet vermekteyiz. Her zaman eşit mesafede ve tarafsız olmaya aşırı derecede özen gösterdik. Her siyasi liderin, partinin haberlerini ayrım yapmadan vatandaşlarımıza sunduk. Bundan sonra da her zaman herkesin haberini objektif olarak kamuoyuna sunmaya devam edeceğiz” dedi.

İsmail Yılmaz-Dinar

10 Ocak 2017 Salı 11:55

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. NİYAZİ YILMAZ dedi ki:

    İKTİDAR MENSUPLARI MUHTARLAR GÜNÜNDE NEDEN MUHTARLARI ZİYARET ETMİYORSUNUZ. MUHTARLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYORSUNUZ. BİZİM MUHTARLAR ZATEN AYAKTA UYUYOR SİZ DE ONLARIN AYAKTA UYUMALARINA YARDMCI OLUYORSUNUZ.

BİR YORUM YAZ