Avşar Köyü’nden Ağaç Bayramına Davet

Avşar  Köyü’nden Ağaç Bayramına Davet

İlçemiz Avşar Köyünde  Muhtarlık  ve Dernek  tarafından 22  Mart ‘da,  ‘’ 22.  Ağaç Dikme Bayramı  ‘’  gerçekleştirilecek.

Köy Muhtarı   Nazım AYGÜNDÜZ yaptığı açıklamada, 22 Mart’ da düzenlenecek ağaç dikme bayramında 3 bine yakın fidanın toprakla buluşturulacağını bildirdi.

El ele vererek gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmayı amaçladıklarının altını çizen AYGÜNDÜZ , şöyle konuştu:

”22  Mart  günü Yükseköğrenim Kredi  Yurtlar Kurumundan gelen yaklaşık 50 öğrenciyle, çevre illerde, ilçelerde, köylerde bulunan Avşarlılar  ile birlikte bir ağaç dikme bayramı gerçekleştireceğiz. Ayrıca bizi İlçe Orman işletme müdürlüğü  ve Tema Vakfı  Temsilcileride  yalnız bırakmayacak. Ağacı seven, yeşili seven herkesi 22  Mart   Pazar günü Avşar  köyüne fidan dikmeye bekliyoruz.”dedi.

Avşar Köyü  Dernek Başkanı   Ramazan ÇETİN  ise yaptığı açıklama   ‘’ Bu sene Ağaç bayramının 22. sini  gerçekleştiriyoruz.   Hiç ara vermeden düzenlediğimiz bu etkinlik ülkemize karşı , toprağımıza karşı  duyduğumuz bir sorumluluğun göstergesidir. Bizler   her yıl artan şevk ve heyecanla fidan dikimi yapıyoruz. Şimdiye kadar yaklaşık  250.000  bin fidanı  toprakla buluşturduk.  Bu sene 3.000  bin fidan  dikimi gerçekleştiricez. Bizler Çanakkalede   canlarını çekinmeden feda eden şehitlerimizin hatırasına 253.000  bin fidanı  toprakla buluşturuyoruz.  Dedi..

Başkan Çetin  ‘’ Yaptığı açıklamada  ‘’  Bu sene tüm  şehitlerimizin ve köyümüzde ahrete irtihal edenlerin ruhuna Avşar Köylüleri  olarak  25 hatim gerçekleştirdik. İnşallah Pazar günü önce fidanlarımızı toprakla buluşturucaz, daha sonrada şehitlerimizin ruhuna ithaf ettiğimiz hatimlerin duasını  yapıcaz ‘’ dedi.

Tüm çevre dostlarını Pazar günü Avşara beklediğini belirten Çetin  , dikim sonrası tüm çevre dostlarına etli pilav ve ayran ikram edileceğini belirtti.

haber foto: ismail yılmaz umut haber…

CIMG3184 CIMG3189 CIMG3195

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ