Belediye Düzenleme Yaptı

Belediye Düzenleme Yaptı

Belediye Düzenleme Yaptı

Dinar Belediyesi tarafından Camikebir Mahallesinde bulunan bazı caddelerde trafik düzenlemeleri yapıldı. Camikebir Mahalle Muhtarı Sabri Can Bekle’nin de yakından takip ettiği çalışmalarda bazı caddeler trafiğe kapatılarak, yere montajlı dubalar Belediye personelleri tarafından takıldı. Yoğun ilçe trafiğinin olumsuz etkilendiği Dinar’da Ulu Cami önüne de araçların park etmemeleri için dubalar dikildi. Vatandaşları daha duyarlı hareket etmeye davet eden yetkililer, ilçe trafiğinin rahatlaması adına sürücülerin park yasağı olan yerlere park etmeleri hususunda bazı uyarılarda bulundu.

Trafiği Kendimiz Kilitliyoruz

Dinar şehir merkezinde yaşanan yoğun trafik sorununun sürücülerin yanlış parkı ve çok sık araç kullanma gibi bazı nedenlere bağlayan vatandaşlar şunları söyledi, “Herkes şunu kabul etsin ki artık Dinar’ın trafiği çekmiyor. Yaz ve tatil sezonunu gelmesi, Dinar dışından çok sayıda yeni araç girişi ile trafiğin kilitlendiği ilçede bir caddeden diğer bir caddeye maalesef araçlarımızla gidiyoruz. Yaya yürüme gibi alışkanlığımız olmadığı için trafik de kilitlenme noktasına geliyor. Araç sürücülerinin daha dikkatli davranması gerekiyor” dediler.

Herkes Trafikte Sakin ve Saygılı Olmalı

Dinar şehir içi trafiğinde kimsenin kimseye tahammülü olmadığını, sürekli olarak araç geçiş kavga veya tartışmalarının yaşandığı ilçede bütün sürücülerin birbirlerine karşı saygılı ve sakin olması gerekiyor. Böylelikle trafiğin daha da rahatlayacağı biliniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ