Çanakkale destan olarak tarihe kazınmıştır

Çanakkale destan olarak tarihe kazınmıştır

Çanakkale destan olarak tarihe kazınmıştır

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102.yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, yayınladığı mesajda şu vurguları yaptı:

“Çanakkale’de Türk Milleti’nin, Türk askerinin gösterdiği kahramanlık, bir destan olarak tarihe kazınmıştır. Mustafa Kemal Paşa önderliğinde kazanılan bu zafer, tarihimizin altın sayfaları arasındaki yerini almıştır. Bu vesileyle, önce Çanakkale’de, sonra da Kurtuluş Savaşımız’da şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. 1000 yıldır medeniyetimizle harmanladığımız Anadolu’nun kilidi Çanakkale’dir. Bunu biliyor ve tüm davranışlarımızı bu gerçeklik ekseninde geliştiriyoruz. Türk Milleti, bağımsızlığına düşkündür. Türk Milleti, iradesini elinden almaya kalkan kuvvetlere dün olduğu gibi bugün de gerekli cevabı vermeye hazırdır.”

Milletvekili Köksal, Çanakkale destanının bugünlere rehber olduğunu kaydederken,  “Çanakkale Zaferi’nin 102.yıldönümünde milletin iradesini tek adamda toplamak isteyenlere karşı yurttaşlarımızla birlikte aziz şehitlerimizin mücadelesi ile kazanılmış Cumhuriyetimizin değerlerini yok etmeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

18 Mart 2017 Cumartesi 09.02

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ