Dinar Orman İşletme’de 90 Kişi Geçici İşçi Oldu

Dinar Orman İşletme’de 90 Kişi Geçici İşçi Oldu

Dinar Orman İşletme’de 90 Kişi Geçici İşçi Oldu

Dinar Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde Afyonkarahisar İş Kurumu aracılığıyla Dinar Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde ağaçlandırma işlerinde çalıştırılmak üzere Dinar Noteri tarafından çekilen kura sonucunda 90 kişi 6 aylığına geçici işçi oldu.

Edinilen bilgiye göre işçi başvuru ve kura işlemlerinin daha önceden yapılması gerektiği ancak güvenlik soruşturması işlemlerinden ötürü kura çekim tarihinin 22 Mart 2017 Saat 09.00 olarak belirlendiği öğrenildi.

Dinar Orman İşletm Müdürlüğü ve müdürlüğe bağlı Başmakçı, Evciler ve Dazkırı Orman İşletme şefliklerinde ağaçlandırma çalışmalarında çalışmak isteyen 578 kişi İşkur’a iş başvurusunda bulundu. Dinar’dan 483, Başmakçı’dan 28, Dazkırı’dan 26 ve Evciler’den 41 kişinin geçici işçi olmak için başvurduğu kura sonucunda 90 kişi iş sahibi oldu.

Belirlenen kura sonuçlarına göre 6 aylık geçici işçi olarak Dİnar’da 60 kişi, diğer üç ilçede ise 10’ar kişi olmak üzere toplamda 90 kişi Dinar ORman İşletme Müdürlüğü bünyesinde ağaçlandırma işlerinde çalışacak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ