Dinar’da Demokrasi Nöbeti

Dinar’da Demokrasi Nöbeti

Dinar’da Demokrasi Nöbeti

15 Temmuz 2016 günü teşebbüs edilen darbe girişiminin ardından iki gündür Dinar’ın sokaklarını terk etmeyen vatandaşlar ilçe merkezinde kısa bir yürüyüş gerçekleştirdi. 16 Temmuz 2016 Cumartesi günü akşamı Cumhuriyet Meydanında toplanan kalabalık burada belirli bir süre bekledikten sonra yürüyüşe geçti.

Yürüyüş öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Adalet ve Kalkınma Partisi Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel bütün Dinar’ı birlik ve beraberliğe davet ederek şunları söyledi, “Gecenin bu vakti burada demokrasimize sahip çıkmak için toplandık. Aziz milletimiz sayesinde darbeciler amacına ulaşamamıştır. Burada ilçe merkezimizde iki gündür toplanıyoruz, ben buraya gelip destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu anlayışla siyasi partilerimizin kararlılıklarının yanı sıra parti farkı gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın ortaya koyduğu tavırla darbe girişimi başarısızlığa uğratılmıştır. Güvenlik güçlerinin sağduyulu ve darbeyi önleyici girişimlerinin de altını çizmek gerekir. Darbe girişimi sırasında hayatına kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken, tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizle saygılar sunarız” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel’in konuşmasının ardından darbe girişimi olaylarında hayatını kaybeden şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunarak dualar yapıldı. Dinar Cumhuriyet Meydanından Adliye caddesine doğru ilerleyen kalabalık gurup Cumhuriyet caddesinden tekrar başlanılan noktaya geri döndü.

kynk: Haber ve Foto: Umut Haber Merkezi

17 Temmuz 2016 Pazar 13:03

darbe protesto 2. gün (1) darbe protesto 2. gün (2) darbe protesto 2. gün (3) darbe protesto 2. gün (4) darbe protesto 2. gün (5) darbe protesto 2. gün (6) darbe protesto 2. gün (7) darbe protesto 2. gün (8) darbe protesto 2. gün (9) darbe protesto 2. gün (10) darbe protesto 2. gün (11) darbe protesto 2. gün (12)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ