Dinar’da Mahalleler Birleştirilmeli

Dinar’da Mahalleler Birleştirilmeli

Dinar’da Mahalleler Birleşmeli

Son günlerde ilçe gündeminde yer almaya başlayan mahalleler birleşmelerine destek her geçen gün artıyor. Merkez’de 28 mahallenin bulunması ilçe nüfusuna göre fazla olarak görülüyor.

Afyonkarahisar olmak üzere ülkenin birçok yerinde mahalle birleştirmeleri gerçekleştirildi. Afyonkarahisar merkezde 81 mahalle belediye meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 9. Maddesi gereğince birleştirilerek 48 mahalleye düşürüldü.

Dinar’da da merkezde 28 mahallenin bulunması ve bazı mahallelerde 150 ya da 200 oy ile muhtar seçilmesi mahalle birleştirmelerinin ne denli gerekli olduğunu ortaya koydu.

Vatandaşlardan ve Bazı Muhtarlardan Destek

İlçede 28 mahallenin 9’a düşürülmesi gerektiğini savunan vatandaşlar ve bazı mahalle muhtarları belediyenin alacağı kararla en uygun mahalle birleştirmelerinin yapılması gerektiğini söyledi.

Takdirin Belediye Meclisinde olduğunu da belirten bazı görüşler şu mahallelerin birleştirilmesi gerektiğini ifade etti. (Atatürk, Konak, Üçlerce, Ilıca mahalleleri), (Bağlar, Pazar, Santral, İtfaiye mahalleleri), (Fatih, İncirli Mahalleleri), (Pancar, İstasyon, Sanayi Mahalleleri), (Camikebir, Adliye, Emniyet Mahalleleri), (Gazi Mehmet Çavuş, Suçıkan, Toptepe, Pınarbaşı Mahalleleri), (Korubaşı, Stadyum, 60 Evler Mahalleleri), (Dörtyol, Otogar Mahalleleri), (Yeni, Cumhuriyet, Hürriyet mahalleleri).

Birleştirmenin gerçekleşmesinin ardından mahalle sayısı 9’a düşüyor. En yakın ilçelerden olan Sandıklı ilçesinde bile nüfusun Dinar’dan fazla olmasına karşın 11 mahalle bulunuyor.

umut Haber

24 EKim 2016 Pazartesi 11:16

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ