Dinar’ın Trafik Çilesi

Dinar’ın Trafik Çilesi

Dinar’ın Trafik Çilesi

Dinar şehir merkezinde esnaflık yapan vatandaşlar ilçede yaşanan trafik sıkıntısından şikayetçi oldu. Son dönemlerde sayısı hızla artan araç sayısı özellikle Salı günleri Dinar trafiğini felç etmeye başladı. Vatandaşların cadde ve sokaklarda yürümeye korkar hale geldiği trafik sorununa yetkililerin el atmasını bekleyen esnaflar dükkânlarının önüne yapılan araç parklarından da oldukça rahatsız bir durumda.

Esnaf Çareyi Buldu

Dinar’da yaşanan trafik sorunu ile ilgili esnaf vatandaşlar çareyi dükkânlarının önlerine reklam tabelası, kasa, sandalye gibi malzemeleri koyarak buldu. Dinar’da yaşayan esnaf bir vatandaş dükkânının önünün araçlar tarafından kapatılarak iş yapamaz hale geldiğini ve yola farklı türde malzemeler koyarak araçların park etmesini engellediğini söyledi.

Trafik Toplantısı Yapılsın

Dinarlı vatandaşlar sorunun belirli aralıklarla yapılacak ‘Trafik Toplantılarıyla’ çözülebileceğine inanıyor. İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve İlçe Emniyet Müdürü önderliğinde muhtarlar, sivil toplum örgütleri, okul müdürleri ve vatandaşların katılımı ile yapılacak toplantının çok faydalı olacağı yönünde görüş bildiren vatandaşlar dertlerini şöyle anlattı, “İlçemizde eskiden bu kadar araç yoktu. Ancak son zamanlarda insan sayısından daha fazla hale gelen araçlar hem trafiği hem de esnafların işlerini engelliyor. Araç sürücülerinin yanlış park yapması, yasaklı bölgeye bile bile araçlarını koymaları da yayaları bile etkiliyor. Bizler bu soruna bir çözüm yolunun bulunması gerektiğini savunuyoruz” dediler.

Kaldırımlara Parklar Çoğaldı

Dinar şehir merkezine sığamayan araçlar sürücüler tarafından kaldırımlara bırakılmaya başlandı. Yaya vatandaşlara yürüme hakkı bile tanımayan bazı araç sürücüleri park yasağı olan bölgelerin işgalinin yanı sıra kaldırımları da işgal etmeye başladı. Trafik ekipleri tarafından uyarılara rağmen araçlarını yanlış yerlere park eden sürücülere trafik cezalarının gelmesi bekleniyor.

Birazda Vatandaşlar Dikkatli Olsun

Her seferinde trafik polislerinin suçlandığını ifade eden vatandaşlar, birazda araç sürücülerinin dikkatli olması gerektiğini, çok yakın yerlere bile gidecek olan sürücülerin araçlarını kullandığını, Dinar şehir merkezinin küçük olduğunu yaya olarak bile ilerinin hallolacağını savundular. İki adımlık yere araçla gidilmesinin uygun olmadığını da söyleyen vatandaşlar, araç kullanımında lider bir şehiriz, hemen hemen herkes yaya olarak hallolacak işlerini araçlarıyla giderek çözmeye çalışıyorlar. Araç sürücülerinin biraz özverili olması gerekir’ dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ