Dinarlı TOKİ Evi İstiyor (Sandıklı Harekete Geçti Talepler Açıldı )

Dinarlı TOKİ Evi İstiyor (Sandıklı Harekete Geçti Talepler Açıldı )

Dinarlı TOKİ Evi İstiyor

Sandıklı Harekete Geçti Talepler Açıldı

Dinar’da konut yetersizliği yeniden gündeme geldi. Sandıklı’da 3 etap için girişimlerin yapılarak 2+1 ve 3+1 şeklinde TOKİ evlerinin yapılacak olması Dinarlı vatandaşları da harekete geçirdi.

Geçtiğimiz hafta Sandıklı’da Belediye Başkanı TOKİ evleri müjdesi vererek Ankara da TOKİ( Toplu Konut İdaresi) Başkanı M. Ergün Turan ile görüştüğünü “2+1 ve 3+1 şeklinde modern ve günümüz şartlarına uygun yapılacak olan evler için önümüzdeki günlerde talep toplama işlemleri yapılacak, inşallah Sandıklımızda ev sahibi olmak isteyen ama olamayan vatandaşlarımızı ev sahibi yaparak onların bu hayallerini bizler yerine getireceğiz’ demişti.

Sandıklı’daki bu olumlu gelişmeyi takip eden Dinarlı vatandaşlar Dinar TOKİ evleri için taleplerin açılması gerektiğini söyledi.

Dinar’a 500 TOKİ Ev’i Lazım

Dinar’a 500 adet TOKİ Evlerinden yapılması halinde ilçedeki kira ve konut fiyatlarının normale döneceğini belirten Emlak ve Yatırım Uzmanı Hasan Aslantürk, ‘Dinar’da bulunan konut sayısının yetersiz olduğunu, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından taleplerin açılması gerektiğini ve toplanan talepler doğrultusunda evlerin yapılması gerektiğini söyledi.

EVİ olmayan vatandaşların da bu sayede ev sahibi olabileceklerini kaydeden Aslantürk ilçedeki emlak piyasası ile ilgili şunları söyledi, ‘Önceden de ifade ettiğimiz gibi konut fiyatları haddinden çok fazla arttı. Ancak son dönemlerde deprem evlerinde bir düşüş yaşandı. Ev alacak olan vatandaşlarımız ev almakta çok büyük tereddüt yaşıyorlar. Bunun nedeni ise fiyatların çok yüksek olması, vatandaşlarımızda konutun fiyatını ödeyemem korkusu var. Peşin parası olan zaten evini alabiliyor. Dinar’a 3. etap TOKİ projesinin yapılması lazım. Emlakçı olarak bizim gözlemlerimize göre 500 adet yeni dairenin yapılması halinde ilçede çok büyük bir rahatlama olacak. Fahiş fiyatlar bu sayede normale dönecektir. Kira öder gibi vatandaşlarımız ev sahibi  olacaklardır. TOKİ evlerinin faydasını saymakla bitiremeyiz. Bunun için ilçemiz için taleplerin bir an önce açılarak toplanmasını bekliyoruz. TOKİ 3 ayrı proje olarak 80-100-120 M2 evleri ilçemize kesinlikle yapmalı’ dedi.

haber foto: ismail yılmaz umut haber……

_MG_0856

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nermin dedi ki:

    Sandıklıya helal olsun. adamlar işi biliyor. dinar’da ise fesatlık ikilik devam ediyor. bizim dinara toki filan yapılmaz. işi yapacak siyasetçi maalesef yok. sandıklı nerdeyse 2 tane dinar oldu. siz halen daha haber yapın durun..

  2. Ahmet dedi ki:

    akp ayakta mı uyuyor vatandaşın talebini ankaraya iletip gerekeni yapsa ya

BİR YORUM YAZ