DİTSO Ve İş Kur İl Müdürlüğü Umem Beceri’ 10 Pprojesi Çalışmaları

DİTSO Ve İş Kur İl Müdürlüğü Umem Beceri’ 10 Pprojesi Çalışmaları

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İşbirliği ile yapılacak olan UMEM Beceri 10 Projesi ile ilgili Afyonkarahisar İş Kur il Müdürü Yrd. Yılmaz AKAR, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Koordinatör Müd Yrd. Enver MERMER, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Süleyman ÜNSOY, DİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hakan UYAN, Meclis Başkanı Ahmet ACAR, Genel Sekreter Tansu KURT ve Odamız Üyesi Bahattin UĞUR- Uğur Makine  ortak bir toplantı yaptılar.

İşgücü piyasasının ihtiyacı olan nitelikte işgücünün temini için kamu ve özel sektör işbirliğini arttırmak ve eğitim istihdam bağlantısını ortaya koymak amacı ile 23.06.2010 tarihinde imzalanan protokol ile sanayi sektörüne yönelik olarak uygulanmaya başlayan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi 29.03.2012 tarihinde imzalanan ek protokolle ile hizmet ve tarım sektörlerini kapsayacak şekilde genişletilmiştir.

Projenin uygulama aşamasında işgücü piyasasının dinamik yapısı nedeniyle değişen koşullar, ortaya çıkan ihtiyaçlar ve yapılan mevzuat değişikliği doğrultusunda Protokollerin ve Uygulama Genelgesi revize edilmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu doğrultuda 08.05.2014 tarihinde UMEM projesi sanayi, hizmet ve tarım sektörleri uygulama protokolü imzalanarak yürürlüğü girmiştir.
Yenilenen protokolle Türkiye’nin tamamında bulunan meslek liselerinde, sanayi, hizmet, tarım ve sigortacılık sektörlerinde mesleki eğitim kursları açılabilecektir. Böylelikle firmaların talep ettiği alanlarda her ilde ve ilçede iş ve meslek edindirme kursları açılabilecektir. Yine bu protokol ile tüm şahıs firmaları ve 1 çalışanı olan şirketler de UMEM projesinden eleman temin edebilecektir.
UMEM Projesi kurslarına katılan kursiyerler teorik ve işbaşı eğitimi süresince günlük 25 TL alacak, kursiyerlere kurs süresince “Genel Sağlık Sigortası” yapılacaktır. Türkiye genelinde açılan kurslar ile binlerce vatandaşımıza mesleki eğitimle birlikte iş imkânı sağlanmıştır.

Odamız Üyelerinden Mesleki Eğitimini almış Personel İşe almak İsteyenlerin Odamızla görüşerek UMEM Beceri ’10 Projesi kapsamında eleman Temin edebileceklerdir.

26 Nisan 2015 Pazar 11.04 Pm

tüm kaynak Dinar Ticaret Odası

SAM_3620 SAM_3624

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ