Engelli bireyler toplum tarafından benimsenmeli

Engelli bireyler toplum tarafından benimsenmeli

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Köksal, engelli bireylerin toplum tarafından benimsenmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda engellilerin toplum tarafından benimsenmesi gerektiğini söyledi. Köksal, “Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin sorununa dikkat çekmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla ilan edilen Uluslararası Engelliler Günü’nde engellilerimizi hatırlamak yetmez. 365 gün boyunca engellilerimizin sorunlarını gündeme getirmek, sorunlara çözüm bulmak, önerilerimizi sunmak ve hayatlarına katkı sağlamak, bizim görevimizdir” dedi.

ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Köksal, şöyle devam etti:

“Engel farklılıkları, iletişim becerilerinin de farklı olmasını gerektirmektedir. Bu yolda atılacak ilk adım, engelliler dünyasının 2 dilini ve birlikte yaşamayı öğrenmektir. Çünkü onlar kollarını açmış, bizim onları duymamızı, görmemizi, bilmemizi ve anlayıp, ortak, engelsiz bir iletişim dünyası kurmamızı beklemektedirler. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, engelsiz bir dünya inşa etmek ve birlikte kardeşçe yaşamak dileğiyle, her zaman engellilerimizin ve ailelerinin yanından olacağımızın bilinmesini istiyorum.”

Umut Haber Merkezi

02 Aralık 2016 CUma 10:04

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ