Eski Hastanenin Yeri Nasıl Değerlendirilecek?

Eski Hastanenin Yeri Nasıl Değerlendirilecek?

Eski Hastanenin Yeri Nasıl Değerlendirilecek?

Dinar’a 150 yataklı yeni Dinar Devlet Hastanesinin yapılmasının ardından eski hastanenin ve yerinin ne olacağı konusunda kamuoyunda çeşitli görüşler bildirilmişti. Yatılı bir okul olması, doğum hastanesi olarak kullanılması, gençlik merkezi yapılması ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu kurulması gibi birçok fikir ortaya atılmıştı.

Ancak şimdiye kadar hiçbir yetkiliden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Eski hastanenin binası yıkılacak mı? Yoksa tadilat yapılıp başka bir kuruma mı verilecek? Bütün bu tartışmalardan sonra eski hastanenin nasıl değerlendirilmesi konusunda kamuoyunda bazı görüşler orta atıldı.

Bölgeyi Canlandıracak Bir Şey Yapılmalı

Vatandaşlarımız eski hastane binasının ulunduğu yerin o bölgeyi canlandıracak, maddi manevi güçlendirecek bir yatırım yapılması gerektiğini söyledi. Hastanenin yeni yerine taşınmasıyla birlikte o bölgenin tamamen öldüğünü belirten vatandaşlar, yeniden canlanması için çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

EN Uygunu Gençlik Merkezi Mi?

Geçtiğimiz günlerde o bölgeye gençlik merkezi kurulması yönünde bazı tezler ortaya atılmıştı. Acaba gençlik merkezi en iyi karar olacak mı?

Afyonkarahisar merkezde ve bazı ilçelerinde kurulan gençlik merkezlerini örnek gösteren bazı vatandaşlar Dinar’a yakışan bir merkezin mutlaka yapılması gerektiğini belirtiler. Eski hastanenin çok geniş bir araziye sahip olması nedeniyle yeni yapılacak binası içerisinde konferans ve seminer salonları, bazı spor alanları, kafeteryası, çevre düzenlemesi ve bahçe içerisindeki alanlarıyla çok güzel bir gençlik merkezi kurulması görüşleri hâkim olmaya başladı. Bölgenin en iyi ve en mantıklı bir şekilde değerlendirmesini isteyen vatandaşlarımız, bu merkezlerde fiziki yapısına ve bulunduğu şehirde imkânları ölçüsünde kişisel gelişime faydası olan kurslar, sportif kurslar, kültürel geziler, sosyal sorumluluk projelerinin planlanabileceğini, Kendi yıllık faaliyet programımız dâhilinde olan kurslar ile kişisel gelişimde etkili olacağını belirttiler. İsmail Yılmaz-Dinar

01 Şubat 2017 Çarşamba 10:24

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ