Haydarlı’da Kurban Kesildi

Haydarlı’da Kurban Kesildi

Haydarlı’da Kurban Kesildi

Dinar’a bağlı Haydarlı Kasabasında gelecek 100 yıllık içme suyu sorununun ortadan kalkması için yapılan içme suyu depolarının temel atma törenin de bir adet koç kurban edildi.

Haydarlı’nın 100 Yıllık İçme Suyu Sorunu Ortadan Kalkıyor

Dinar’a bağlı Haydarlı Kasabasının içme suyu sorununu çözmek için Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü tarafından 17 Temmuz 2017’de konu edilen işin yapılması için ihaleye çıkılmıştı. Yapılan ihaleden sonra kazanan firma belli oldu ve içme suyuyla alakalı olarak Haydarlı’da çalışmalar başladı.

Konuyla alakalı olarak açıklama yapan Haydarlı Belediye Başkanı Kadir Öcel büyük sorunların başında gelen içme suyu hat yenileme projesinin hayata geçeceğini ve kasabanın 100 yıllık içme suyu sorunun da çözüleceğini söyledi. Yapılacak iş hakkında da bazı bilgiler sunan Belediye Başkanı Öcel, “İş kapsamında 8635 m terfi ve isale hattı, kuyu pompa yapısı, terfi merkezi, 1 adet arıtma tesisi, sanat yapıları, 4 adet su deposu (300+300 metreküp ve 100 metreküp) inşa edilmesi ve tüm sistemin SCADA’nının yapılması işleri yapılacaktır.  Yenilecek olan içme suyu hatları yer teslimi yapıldıktan 320 gün sonra çalışmalar sona erecektir. Konuyla alakalı emekleri geçen Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, milletvekillerimize ve DSİ yetkililerine Haydarlı Kasabası adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ