Kazı Başlıyor!

Kazı Başlıyor!

Kazı Başlıyor!

Afyon Kocatepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Afyonkarahisar Müze Müdürlüğü, Dinar İlçe Kaymakamlığı ve İŞKUR iş birliği içerisinde 8 Bin Kişilik Antik Tiyatronun kazı işlemleri başlıyor. Sahada gerekli ön inceleme ve diğer işlemleri gerçekleştiren yetkililer kısa süre içerisinde kazı işlemlerine başlayacak. Bölgeye konuşlanan ve kullanılacak malzemelerin bölgede düzenlenmeye başladığı çalışmaları Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’da yakından inceleyecek.

Umut Gazetesinin yaklaşık 2 yıldır üzerinde durduğu, İlçe Kaymakamlığının ise konuyla alakalı yakından ilgilenerek gerekli bütün işlemleri yaptığı antik tiyatro kazı alanında hareketlenmeler başladı. Yetkililer tarafından kazı bölgesine gerekli eşyalar getirildi.

Milattan Önce (MÖ) 1200 yıllarına kadar bilinen eski bir tarihi olan Dinar ilçesine bağlı Ilıca mahallesinde bulunan 8 Bin kişilik olan antik tiyatronun gün yüzüne çıkartılması için yapılan çalışmalarda Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından ödenek ayrılmıştı.

Dinar İlçe Kaymakamlığı, İŞKUR, Müze Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü iş birliğinde başlayacak olan çalışmalarda nihayet sona gelindi. İlçe Kaymakamlığı tarafından kazı işlemleri için bütün hazırlıklar yapıldı.

 Kynk foto umut gazetesi

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ