Milletvekili Ali Özkaya dan Kadınlar Günü Mesajı

Milletvekili Ali Özkaya dan Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Özkaya’nın mesajı;

Toplumun temeli ailedir. Ailenin temeli ise kadın. Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz fedakarlıkların en yücesini sergilemiştir. Evinde, işyerinde ve toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır.

 

Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadına verdiği değer, ona duyduğu saygı ve kendisine verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür. Ak Parti İktidarları süresince, kadın-erkek eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi, aile bütünlüğünün korunması ve kadınların istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yaptık. Genç kızlarımızın önünde engel teşkil eden yasakçı zihniyetlerle mücadele ettik. Kadınların siyasal hayata katılması, demokratik mekanizmalara dahil olmaları hususunda önemli adımlar attık, atmaya da devam edeceğiz.

 

Ülkemizin dönüm noktalarından birisi olan 15 Temmuz Darbe Gecesi gördük ki; bu aziz milletin kahraman kadınları, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için tanklara karşı canlarını siper ettiler, ülkenin bekası için, evlatlarını arkada bırakarak gözlerini kırpmadan şehitlik makamına talip oldular.

 

Bu duygularla; Hayatımızın her alanını güzelleştiren, dünyamızı daha yaşanacak hale getiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor; sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ