MİLLETVEKİLİ AV. ALİ ÖZKAYA; 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

MİLLETVEKİLİ AV. ALİ ÖZKAYA; 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

MİLLETVEKİLİ AV. ALİ ÖZKAYA; 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

“ Çanakkale 1915 yılında dünyanın gördüğü en büyük ve en kanlı savaşlardan birine sahne olmuş, 250.000’den fazla vatan evladı bu büyük savaşta şehit düşmüş bir kısım kahramanlarımızın ise akibetleri hakkında bilgi alınamamıştır. Bu savaşta, gencecik evlatlarını vatana feda eden anneler yüreklerinin derin ateşini ağıtlarla söndürmek istemişlerdir.

Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale; dönemin imkansızlıklarına rağmen, milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiçbir fedakarlıktan çekinmediğinin kanıtıdır. Çanakkale; büyük bir destan olmakla birlikte, milletin engel tanımayan azminin, kardeşlikten ödün vermeyen kenetlenmenin göstergesidir.

Üzerinde hür olarak yaşadığımız bu topraklara vatan diyebilmeyi; Allah yolunda canlarını feda eden ve itikadımızca bilakis diri olan aziz şehitlerimize borçluyuz.

Çanakkale’de oynanmak istenen oyun; aradan 102 sene geçmiş olmasına rağmen, bugün başka bir senaryo ile yeniden sahnelenmek istenmektedir. 15 Temmuz hainliği ile ülkemizi kuşatmak ve parçalamak isteyenler, Çanakkale ruhunun tezahürü ile hüsrana uğramış, amaçlanan hedefe ekonomik ve dış politik hamlelerle varılmaya çalışılmıştır.

Bizlere düşen, 1915’te destanlaşan mücadelemizin rehberliğinden ayrılmadan aynı ruh ile vatan için aynı kenetlenmeyi sürdürmektir. Bu vatan, doğusuyla batısıyla tüm değerleriyle bir bütündür ve asla parçalanamayacaktır.

Bu cennet vatanı bizlere bırakan, Vatanımız ve Milletimiz uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle saygı ve rahmetle anıyorum.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ