Muhtarlar Yaşlı Vatandaşlarla Beraber

Muhtarlar Yaşlı Vatandaşlarla Beraber

Muhtarlar Yaşlı Vatandaşlarla Beraber

Dinar merkez mahalle muhtarları 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Türkiye Yardım Sevenler Derneği Dinar Şubesine bağlı Buhurcular Huzur Evinde kalan yaşlı vatandaşları ziyaret etti. Onların dert ve sorunlarını dinleyerek çok büyük manevi destek olan muhtarlar yaşlı vatandaşlarla belirli bir süre sohbet etti.

Son zamanlarda ziyaretlerini sıklaştıran muhtarlar herkesin bir gün yaşlanacağını unutmaması gerektiğini, nerede bir yaşlı vatandaş görülse yardım edilmesi gerektiğini söyledi.

Muhtarlar huzur evinde yaşlılar günü ile ilgili yaptığı ortak açıklamasında şunları söyledi, “Bizlere zamanında kol kanat geren, vatanına ve milletine bağlılıkla çalışan bu güzide insanlar, ömürlerinin bu hassas evresinde ilginin, sevginin ve saygının en büyüğünü hak etmektedir. Geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiğimiz önemi, geçmişimizin sigortası, bilgi ve tecrübeleriyle bizlere rehber olan yaşlılarımıza da göstermeli, onları el üstünde tutmalıyız.Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır.” diyen Peygamber efendimiz de yaşlılara sunulacak hürmetin önemini vurgulamıştır. Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır.Tarihin her döneminde milletimiz yaşlısına gereken değeri vermiştir. Bu gerçek milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir.Sevginin en güzeline layık saygıdeğer büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, kendilerine uzun, sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyoruz” ifadelerini kullandılar.

23 Mart 2017 Perşembe 19.53

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ