Muhtarlardan Üniversite İçin Yer Önerisi

Muhtarlardan Üniversite İçin Yer Önerisi

Muhtarlardan Üniversite İçin Yer Önerisi

Dinar merkez mahalle muhtarları Dinar’a yapılacak olan 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu hizmet binası için yer önerisinde bulundu. Geçtiğimiz günlerde kurumları ziyaret ederek bazı istişarelerde bulunan muhtarlar bu sefer de eski hastane binasını ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi binasını inceledi. 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu için eski hastanenin yıkılarak arsasının kullanılabileceğini belirten muhtarlar, arsanın yetmemesi halinde ise Dinar METEM’in bulunduğu yerin de bu iş için değerlendirilebileceğini söyledi.

4 Yıllık okulun çok büyük bir yatırım olduğunu, ilçe ekonomisini canlandıracak bir potansiyele sahip olduğunu belirten muhtarlar, ortaklaşa yaptıkları açıklamalarda şunları söylediler, “Dinar ilçemiz Nazilli, Fethiye ya da salihli gibi büyük bir ilçe değil. Bu nedenle 4 yıllık bir okulun şehir dışına yapılması da mantıklı değil. Şehir merkezinde hareketlilik yaşanması adına, ekonomiye can vermesi adına muhtarlar olarak uygun gördüğümüz yer eski hastanenin bulunduğu yerdir. Bu bölgeye okulun yapılması halinde çarşı merkezine bu okulun ekonpmik açıdan katkılarının çok büyük olacağına inanıyoruz. İlçemizin nüfusu ve kapasitesi belli. Merkezdeki esnaflarımızın işleri gerçekten çok kötü. Öğrenci sayısının artması ilçemize büyük fayda sağlayacak” dediler.

“Dinar’ın Kaderini Birlikte Belirleyelim”

Dinar Merkez mahalle muhtarları ilçeye yapılacak olan yatırımlar hakkında siyasilerin, muhtarların, yerel yöneticilerin ve vatandaşların bir araya gelerek en mantıklı kararların verilmesini istedi. İlçenin kaderini bütün Dinarlıların ortaklaşa belirlemesi gerektiğini de ifade eden muhtarlar Dİnar için ne yapılması gerekiyorsa hazır olduklarını belirttiler.

07 Mart 2017 Salı 09:42

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ