TOKİ’de Başvurular Rekora Gidiyor 480 Başvuru Yapıldı

TOKİ’de Başvurular Rekora Gidiyor  480 Başvuru Yapıldı

TOKİ’de Başvurular Rekora Gidiyor

480 Başvuru Yapıldı

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak olan konutlara başvurular bütün hızıyla devam ediyor. Özellikle 2+1 ve 3+1 şeklinde yapılması planlanan brüt 75 M2 ve 122 M2 evlere rekor sayıda başvuru gerçekleşmiş durumda.

Dinar İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına 2+1 evler için başvuru gerçekleştiren vatandaş sayısı 200’ü geçmiş durumda. Toplamda 103 adet yapılacak olan 2+1 evlere başvuran 200’ü aşkın vatandaştan neredeyse yarısından fazlası ev sahibi olamayacak.

3+1’lerde de durum diğerinden farklı değil. 96 adet yapılacak olan 3+1 konutlara şimdiye kadar 157 kişi başvurmuş durumda. 4+1 tipi 32 adet yapılacak olan evlere ise 46 kişi müracaat yaptı.

Toplamda 408 Kişi TOKİ’ye Başvurdu

Dinar’da toki kayıtları başlamasının ardından toplamda 231 adet konuta 408 kişi başvurdu. Şimdilik bu tabloya göre 223 kişi açıkta kalarak ev sahibi olamıyor. Bu sebepten dolayı vatandaşlar konut sayısının en az 500 adete çıkartılmasını umut ediyor.

Hayallerimiz Yıkılacak

Alt gelir gurubuna yönelik yapılacak olan 102 adet eve şimdiye kadar 206 başvurunun gerçekleştiği süreçte ev sahibi olmak isteyenler başvuru sayısından dolayı büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Vatandaş bir kez daha noter kurasına kalmak istemediğini belirterek gazetecilere şunları söylediler, “Büyük umutlarla dört gözle beklediğimiz TOKİ evleri sayesinde ev sahibi olmayı planlıyorduk. Ancak TOKİ’ye yapılan başvurular çok fazla. Bu nedenle çoğumuz ev sahibi olamayacak. Büyük umutlarla bazılarımız borçlanarak yatırdığı başvuru bedelleri ile ev sahibi olmayı düşünüyordu. Görüyoruz ki çok sayıda başvurunun yapılması hayallerimizi yıkacak” dediler.  İsmail Yılmaz-Dinar

03 Ekim 2016 Pazartesi 10:47

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ