Ak Parti Yönetimi Yerinde İnceledi

Ak Parti Yönetimi Yerinde İnceledi

Ak Parti Yönetimi Yerinde İnceledi

Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er ve yönetim kurulu üyeleri Dinar Organize Sanayi Bölgesinde temel atma aşamasında olan Patates ve Soğan Yıkama, Boylama ve Paketleme Tesisinin yerini inceledi.

Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er PATESAN Tarım San. A.Ş. tarafından patates paketleme tesisinin kurulum çalışmalarının başladığını, tesisin sahipleriyle Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın yakın temas içerisinde olup gerekli çalışmalar için yardımcı olduğunu söyledi.

Kurulacak olan tesisle alakalı olarak gazetecilere açıklama yapan Er şunları söyledi, “Pate San tarafından yapımına başlanılan ve temel atma aşamasında olan bu tesis Dinar’a ve bölgesine çok faydalı bir yatırım olacak. Bu tesiste 2 KG’dan 50 KG’a kadar büyük firmalar için ambalajlama işlemleri yapılacak.  Saatte 15 ton kapasiteli ve tahmini olarak 30 kişinin çalışacağı bir yer olacak olan bu tesis Ağustos 2018’de faaliyete geçecek.

Vekilimiz Temas Halinde

Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er PATE SAN yetkilileriyle Milletvekili Ali Özkaya’nın temas halinde olduğunu ilçeye yapılacak olan bütün yatırımları yakından takip edildiğini söyledi. Dinar’da ve bölgesinde muazzam derecede patates ekildiğini de kaydeden Er şöyle konuştu, “Dinar ve bölgesi patates ekiminde lider olan bir bölge. Dolayısıyla çiftçilerimiz ürünlerini bu fabrikaya rahatlıkla satabilecek. Yani çiftçilerimiz mallarını nereye pazarlayacağım derdinden kurtulmuş olacaklar” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ