DİNAR TİCARET VE SANAYİ ODASI VIII. TÜRKİYE TİCARET VE SANAYİ ŞURASI’NA KATILDI

DİNAR TİCARET VE SANAYİ ODASI VIII. TÜRKİYE TİCARET VE SANAYİ ŞURASI’NA KATILDI

VII.Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili Bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirildi. 81 ilin Oda-Borsa’ların sözcüleri İlerindeki en önemli sorunları ve çözüm önerisini birinci ağızdan hükümete aktarma fırsatı buldu.

Ticaret ve Sanayinin aktörleri, dertlerini ve çözüm önerilerinin konu olduğu şuraya, Dinar Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Ahmet Hakan UYAN, Dinar Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet ACAR, Genel Sekreter Tansu KURT, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü SERTESER, ATSO Meclis Başkanı Mehmet ÇARKGİL, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MÜHSÜRLER, Afyonkarahisar TB Meclis Başkanı Fahrettin ZOBALI,  Emirdağ TSO Yönetim  Kurulu Başkanı Halil İbrahim AKTEPE, Emirdağ TSO Meclis Başkanı Ahmet YİĞİTER ,   Bolvadin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı  Abdülkadir BOYAR, Bolvadin TB Meclis Başkanı Latif BAYRAM , Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İbrahim ÖZER,Sandıklı Ticaret Borsası Başkanı Hidayet ŞAHİN,Sandıklı TB Meclis Başkanı Reşit MUTLU, ATSO Genel Sekreteri Süleyman Uğur ÜNSOY,  Emirdağ TSO Genel Sekreteri Koray GÜRBÜZ, Sandıklı Ticaret Odası Genel Sekreteri Mustafa OĞUZ, Sandıklı TB Genel Sekreteri Mehmet ŞENGÜN, İlimiz Akademik Danışman Emre GÖRGÜLÜ ve Diğer İl ve İlçe Oda Borsa Başkanları  katıldı.

VIII. Türkiye Ticaret  ve Sanayi Şurası’nda İlimiz Ortak İstişare Toplantısında İL Sözcüsü seçilen , ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser 9 Oda ve borsa adına İş Dünyası ve Üniversite işbirliğiyle ortaklaşa belirlenen İlimiz sorun ve çözüm önerilerini Başbakan ve beraberindeki Bakanlara ilet ildi..Ayrıca İstişare Toplantısında tespit edilen sorunlar TOBB tarafından basılı kitap olarak Başbakan ve ilgili bakanlara teslim edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasında, “Eğer biz, ‘Türkiye ilk 10 büyük küresel ekonomi arasına girecek’ diyorsak, bunu söylem, bunu bir şiar, bunu slogan gibi söylemek değil, onun altyapısını kuracak şekilde her bir şehrimizin dönüşümünü sağlamak durumundayız” dedi.

Şura’da söz alan TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU; İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi’nin iş dünyasına yeni bir moral ve şevk getirdiğini vurguladı. Dile getirdikleri pek çok sıkıntı ve önerinin, bu yeni destek paketinde karşılığını görmekten memnun olduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Tüm bu programların ve desteklerin, ekonomiye ve yatırımlara yeniden ivme kazandıracağına inanıyorum. Biz de Türk özel sektörü olarak, dün olduğu gibi yarın da ülkemizi daha güçlü, milletimizi daha zengin yapmak için koşacağız. Ülkemiz, milletimiz, camiamız için çalışmaya devam edeceğiz ve inşallah el birliğiyle ülkemizi dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokacağız” diye konuştu.

 

kaynak dinar ticaret ve sanayi odası 11052430_925834694105323_6433768369824911253_n

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ