DİTSO, TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) 71. GENEL KURULUNA KATILDI

DİTSO, TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB) 71. GENEL KURULUNA KATILDI

TOBB’un 71. Genel Kurulu “1915-2015 Aynı Ruh Aynı Heyecan Bölgesel Yıldızdan Küresel Yıldıza” sloganıyla TOBB İkiz Kuleler’de 01-02 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleşen genel kurula, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ve 81 İl 365 Oda /Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Kurulu Başkanları, Delegeler ve Genel Sekreterlerinin katılımıyla gerçekleştirilen 71. Genel Kurul’a, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hakan UYAN, Meclis Başkanı Ahmet ACAR, Genel Sekreter Tansu KURT katıldılar.

Genel Kurul’da; Türkiye’nin ihtiyacı olan yeni büyüme modelinden kısa ve uzun vadeli risklere kadar birçok konu üzerinde durulurken, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının yeni bir büyüme hikayesi yazmak istediğini bunun için de siyasilerden yeni yapısal reformların elbirliğiyle ve hızla hayata geçirilmesini istediklerini vurguladı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, oda, borsa başkanları ve delegeler Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundu. Anıtkabir Ziyareti sonrasında, TOBB Birlik Merkezi Bahçesi’nde Genel Kurula katılan Oda ve Borsalar tarafından, katılımcılara her ilin yöresel ürünlerin tanıtımı yapıldı.

Yerel ürünlerin tanıtımı sonrasında, TOBB bünyesinde 10,20, 30 ve 40 yılını dolduranlara Hizmet Şeref Belgesi verildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğindeki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.​

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, Hizmet Şeref Belgesi’ne layık görülen üyelere ilişkin, “Kazanırken kazandırmanın, insanlara iş ve aş sağlamanın değerini öğrettiler, dürüst tüccarın ne olduğunu gösterdiler” dedi.

Komisyonların sunuşlarını yapmasından sonra Genel Kurul, dilek ve temennilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

kaynak dinar ticaret ve sanayi odası

07 mayıs 2015 perşembe  10.54 pm

20331-13 11212307_10153245473813468_1458346148_n

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ