Uyan: Dinar İçin İyi Bir Fırsat

Uyan: Dinar İçin İyi Bir Fırsat

Uyan: Dinar İçin İyi Bir Fırsat

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası (DİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hakan Uyan geçtiğimiz gün KOSGEB Afyonkarahisar İl Müdürlüğü ile girişimcilik eğitimi kursu için yapılan protokol ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Girişimcilik eğitiminin Dinar ve yeni girişimciler için büyük bir fırsat olduğunu belirten Uyan, vatandaşların bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek yapacakları projeler ile ülke ekonomisine katkıda bulunacaklarına inandığını kaydetti. Dinar TSO olarak her zaman girişimcilerin yanlarında olduklarını da ifade eden Başkan Uyan şunları söyledi, ” Dinar ve çevresinde çok büyük bir ticari potansiyel var. Dinar olmak üzere Başmakçı, Evciler ve Dazkırı ilçelerimize de Dinar Ticaret ve Sanayi Odası olarak hizmet veriyoruz. Odamıza kayıtlı olan üyelerimize yönelikte çalışmalarımız devam ediyor. Ancak öncelikli olarak Dinar ve bölgesinde gençlerimizin ticari olarak önlerinin açılmasını istiyoruz. Bu bölgede yetişen bir gencimizin, kendi işini kurarak kendi ayakları üzerinde durmasını istiyoruz. Bu nedenle yeniden girişimcilik kursunu açarak sertifikalarını almalarını sağlayacağız.” dedi.

Toplamda 150 Bin TL Kredi

KOSGEB ile imzalanan protokolde 50 Bin TL hibe, 100 Bin TL ise geri ödemeli kredi olduğunu söyleyen Dinar TSO Başkanı Ahmet Hakan Uyan, dört gün süreyle 32 saat ugulamalı girişimcilik eğitimin ardından vatandaşların sertifikalarını alacaklarını kaydetti.

umut haber merkezi

fotoğraf: Facebook

18 Temmuz 2016 Pazartesi 15:53

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ