AFFINIZA SIĞINARAK 5

Ayhan Karakus

Yazarın şu ana kadar yazılmış 52 makalesi bulunuyor.

AFFINIZA SIĞINARAK 5

*Önceleri her hafta  yazı yazan ben nedense uzun zamandır arayı açmaya başladım. Kafa lüzumsuz haksızlıklarla dolu olunca kendimi toparlayıp bilgisayarın başına geçemiyorum öncelikle yazılarıma verdiğim aralardan dolayı özür dilerim.

*Geçtiğimiz hafta içerisine İlçemiz içinden geçen ana yolun Dörtyol kavşağında üst üste iki tane kaza meydana geldi. Birincisinde bir motosiklet ikincisinde ise bir bisiklet sürücüsü kazaya maruz kaldı. Bu güne kadar sürekli üzerinde durmamın nedeni bu tür tatsız olaylarla karşılaşmamak içindi. Yine ısrarla söylüyorum ehliyeti olmayanlar motosiklet kullanmasınlar yada velileri almasınlar vermesinler Allah korusun, evladımı sevindireyim derken onun acısına boğulmak daha kötü. Ehliyeti olana kadar almamak veya  vermemek sizin hakkınızda daha hayırlı olur. Emniyet her gün sıklıkla kontrollerini yapıyor. Ehliyeti ,plakası veya ruhsatı olmayan sürücüler bu kontrollerden kaçmak için her türlü tehlikeyi göze alıyorlar. Ama bu ani kaçış ani bir kaza ile sonuçlansa hem ciğeriniz yanacak hem de kontrol yapan memurlarımız büyük bir vicdan ile ömür boyu yaşamak zorunda kalacaklar.

*Yaz aylarının gelmesi okulların tatile girmesi nedeniyle çocuklarımızda bisiklet kullanımı arttı. Artması gayet doğal. Sağlıklı bir ulaşım aracı. Çocuklarımız ise inanılmaz bir zevk alıyorlar. Burada en büyük sıkıntılardan bir tanesi bisiklet ile beraber çocuğumuza verdiğimiz cep telefonu. İkisi de bu yaşlarda çocukların vazgeçilmesi. Çocuklarımızın bazıları bisiklet üzerine bir eliyle telefonla oynuyor veya konuşuyor diğer eliyle bisiklet sürmeye devam ediyor. Bu arada dikkat neredeyse sıfıra iniyor. Alın size bir kazaya davetiye. Lütfen bisiklet verdiğimiz çocuklarımıza cep telefonlarını vermeyelim. İkinci sıkıntı ise çocuklarımıza mahalle aralarındaki kesişen yollardan dikkatli geçmelerini öğütleyelim her sefer. Çünkü sizden daha zengin bir aile çocuğuna bisiklet değil altına araba vermiş olabilir.

*Şimdi değineceğim konunun özüne hakim değilim. Bayram arifelerinde yaptığımız kabir ziyaretlerinin illaki ikindi namazından sonramı olması gerekiyor? İlçemiz büyüdü ,her geçen gün kaybettiğimiz yakınlarımızın sayısı da artıyor ve hemen hemen neredeyse her ailede araç var. Olmayan vatandaşlarımız ise halk otobüsleri ile mezar ziyaretine geliyor. İkindi sonrasında ilçe mezarlığında araç park edecek yer su dolduracak çeşme bulunmuyor. Eğer dinimizce bir sıkıntı yok ise arife günü mezar ziyaretlerini gün boyu yapmamız daha uygun olmaz mı ? Hem trafik rahatlar hem de insanlarımız kolay bir şekilde ziyaretlerini tamamlar ve belediye zabıtalarının mezarlık içinde trafiği kontrol edecez diye harap olmalarının önüne geçilmiş olunur. Gerçekten zabıtalarımızda çok zor durumda kalıyorlar.

*Bilmiyorum yazı ne zaman yayına girer. Eğer bayramdan önce yayınlanırsa Ramazan bayramınızı kutluyor tüm eş ve dostlarıma, hemşerilerime ve ülkemize hayırlara vesile olmasını  diliyorum. Yazı bayramdan sonra yayınlanırsa tüm eş ve dostlarımın, hemşerilerimin geçmiş bayramlarını kutluyorum.

4 Temmuz 2016 Pazartesi 10:25

 

YAZARIN SON YAZILARI
AHDE VEFA - 15 Ocak 2018
İLETİŞİM - 20 Aralık 2017
NEDEN ? - 30 Kasım 2017
SON ÜÇ AY - 21 Eylül 2017
KÖR OLASI ÇÖPCÜLER - 8 Eylül 2017
KEŞKE - 29 Ağustos 2017
TECRÜBE - 2 Ağustos 2017
KADINLAR  - 25 Temmuz 2017
  BABA - 17 Haziran 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ