T.C. DİNAR İCRA DAİRESİ 2017/155 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DİNAR İCRA DAİRESİ 2017/155 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
DİNAR
İCRA DAİRESİ
2017/155 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Dinar İlçe, 859 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, Bülektepesi Mevkii, kuru tarım arazisi Tarımsal üretimi kıstlayan hiçbir faktör yoktur. tarım arazisidir. tarla niteliğindeki taşınmaz.
Yüzölçümü : 4.850 m2 İmar Durumu : Yok Kıymeti : 9.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/01/2018 günü 14:50 – 14:55 arası
2. Satış Günü : 21/02/2018 günü 14:50 – 14:55 arası
Satış Yeri : CAMİKEBİR MAHALLESİ YENİYOL CADDESİ BELEDİYE KÜLTÜR DÜĞÜN SALONU DİNAR
———————————————————————————————————————–
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Dinar İlçe, 845 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, Bülektepesi Mevkii, tam hisseli, kuru tarım arazısı , tarımsal üretimi kısıtlayan hiçbir fatkör olmayan tarla niteliğinde taşınmaz.
Adresi : Dinar / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 2.500 m2 İmar Durumu : Yok Kıymeti : 5.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/01/2018 günü 15:00 – 15:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2018 günü 15:00 – 15:05 arası
Satış Yeri : CAMİKEBİR MAHALLESİ YENİYOL CADDESİ BELEDİYE KÜLTÜR DÜĞÜN SALONU DİNAR
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ