TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
DAZKIRI
İCRA DAİRESİ
2012/204 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1-Afyonkarahisar İli Dazkırı İlçesi Hasandede Köyü Gedik mevki 143 ada 36 parselde kayıtlı bulunan 22.801,76 m² yüzölçümlü tarla cinsi taşınmaz 11.401,00 TL. bedelle satışa çıkarılmıştır. Taşınmazda kuru tarım yapılmaktadır ,eğimli ve taşsızdır.
2-Afyonkarahisar İli Dazkırı İlçesi Hasandede Köyü Köyiçi mevki 125 ada 19 parselde kayıtlı bulunan 3.846,03 m² yüzölçümlü Bahçeli İki Adet Yarı Yığma Kargir Tavukhane ve İki Katlı Kargir Ev cinsi taşınmaz 165.775,84 TL. bedelle satışa çıkarılmıştır. Bilirkişi raporuna göre taşınmazın içinde 2 adet kargir tavukhane , 2 katlı kargir bakıcı evi ve 1 tanesi arka taraftaki tavukhanenin bitişiğinde ki depo olmak üzere 2 adet depo – ardiye olarak kullanılan müştemilat vardır. Parsel üzerinde ayrıca ekonomik değere sahip 4 adet kiraz , 5 adet erik 1 adet du, 1 adet çam ve sedir ağacı , 1 adet ceviz , 1 adet badem , 13 adet elma , 2 adet kayısı , 2 adet vişne , 3 adet yeni dikim omca , 3 adet yeni dikim elma fidanı bulunmaktadır. Taşınmaz köy alt yapı tesisleri olan yol , elektrik , içme suyu , kanalizasyon tesislerinden yararlanmaktadır.
Taşınmazlar Dazkırı Belediyesi İlçe imar planı ve mücavir alanı dışında bulunmaktadır.
1. sıradaki taşınmazın 1. satışı 05/06/2015 günü 10:10-10:13 saatleri arasında ,
2. sıradaki taşınmazın 1. satışı 05/06/2015 günü 10:15-10:18 saatleri arasında ,
Dazkırı Belediyesi mezat salonu Dazkırı Belediye Başkanlığı Dazkırı Afyonkarahisar adresinde yapılacaktır.
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde taşınmazların 2. satış günü 30/06/2015 günü aynı yer ve aynı saatlerde yapılacak olup , elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/204 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2015(İİK M. 126)
NOT : Tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine ilanen tebliğ olunur. ERSOY ORAKÇI
*İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir. İCRA MÜDÜRÜ
-Bu örnek bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan örnek 64’e karşılık 113392
gelmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ