TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
DAZKIRI
İCRA DAİRESİ
2012/220 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1- Afyonkarahisar İli Evciler İlçesi Madenler Köyü Okçular Mevkii 527 parsel sayıda kayıtlı bulunan 22.900,00 m² yüzölçümlü tarla cinsi taşınmaz 31.602,00 TL. bedelle satışa çıkarılmıştır. Taşınmaz killi-tınlı yapıda , orta derin profilli ve üzerinde kuru tarım yapılabilen 2. sınıf tarım arazisidir. Taşınmaz Evciler Belediyesi imar sahası dışındadır. Taşınmazın kaydında ”3083 sayılı kanun gereğince devir-temlik ipotek edilemez ve satış vaadine konu olamaz” beyanı mevcut olup , taşınmazın satışından sonra bu beyan taşınmaz kaydında kalacaktır.
Taşınmazın 1. satışı 17/04/2015 günü 09:50-09:53 saatleri arasında Dazkırı Belediyesi mezat salonu Dazkırı Belediye Başkanlığı Dazkırı Afyonkarahisar adresinde yapılacaktır.
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde taşınmazların 2. satış günü 12/05/2015 günü aynı yer ve aynı saatlerde yapılacak olup , elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/220 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2015 (İİK M. 126)
NOT : Tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine ilanen tebliğ olunur. ERSOY ORAKÇI
*İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir. İCRA MÜDÜRÜ
-Bu örnek bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan örnek 64’e 113392

Untitled-1
karşılık gelmektedir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ