Dinar’a MR Cihazı Şart

Dinar’a MR Cihazı Şart

Dinar’a MR Cihazı Şart

Dinar Merkez Mahalle Muhtarları Dinar Devlet Hastanesi Yöneticisi Fatih Türkmensoy u makamında ziyaret ederek 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. Diğer muhtarlar adına tıp bayramını kutlayan Muhtarlar Derneği Başkanı Tuncay Karagöz, sağlık hizmetlerinin aksamadan devam etmesinden ötürü teşekkür etti.

Merkez mahalle muhtarları sağlık alanındaki taleplerini ve eksik gördüğü bazı işleri Hastane Yöneticisi Fatih Türkmensoy ile karşılıklı istişare etti. Hastaneye mutlaka MR Cihazı yani Manyetik Görüntüleme alınmasını gerektiğini kaydeden muhtarlar, 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde  yani eski hastanenin önünde bulunan sağlık merkezinde kan ve idrar tahlillerinin yapılması gerektiğini söyledi. Yeni hastaneye uzak olan bölgelerde ikamet eden vatandaşlar için de mevcut şehir içi servis araçlarının ring atması için gerekli girişimlerin başlatılmasını talep eden muhtarlar, acil servisten Afyonkarahisar’a sevk edilen hastaların neden Isparta’ya gönderilmediğini sordu.

Çok verimli geçen ziyaret programında muhtarların sorularını cevaplayan Yönetici Fatih Türkmensoy MR Cihazı için ilk adımların atılmaya başladığını ilerleyen günlerde olumlu sonuçlar almayı ümit ettiklerini belirterekşunları söylesi, “Normalde MR her hastaneye alınmıyor. Bu cihaz için B sınıfı hastane olmak gerekir. Bunun için ise bazı kriterler yerine gelmeli. Biz şu an C sınıfı hastaneyiz. Geçen haftaya kadar MR cihazı alımı 2017 yılının son 3 ayının planıydı. C’den B’ye geçmek için 3 kriter var. Acil ve Yoğun bakım servis ve ünitelerinin 2. seviyede olması gerekir. Bu kriterleri yerine getirmeliyiz. Bunun için ise bazı eksik cihazlarımızı tamamlayacağız. Tamamladıktan sonra ise B sınıfı hastane olabilmek için başvurumuzu yapacağız. Ancak bu kriterleri sağlamadan önce de MR cihazına sahip olabiliriz. Dİğer hastanelerden boşa çıkan MR cihazlarından birini hastanemize alabiliriz. İnşallah bunun için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Afyonkarahisar’a Sevk Olayı

Ambulans ile Dinar Devlet Hastanesine getirilen acil hastaların en yakın yer olan Isparta ili yerine daha uzakta yer alan Afyonkarahisar’da bulunan hastanelere götürülmesi olayını da açıklayan Türkmensoy, durumu kırmızı alarmda olan yani müdehale edilmemesi durumunda ölecek olan hastaların kesinlikle en yakın hastanelere gönderildiğini belirterekşunları söyledi, “Vatandaşlarımız ısrarla bunu sormaktalar. Isparta’daki hastanelerden yer bulup oraya hastamızı götürene kadar en az 20-30 dakika geçiyor. Bu süre zarfında kendi ilimize hastamızı daha kısa sürede götürüyoruz” dedi.

Hastane Zemininde Su Çıkma Dedikoduları Son Buldu

Dinar Devlet Hastanesi Yöneticisi Fatih Türkensoy yeni hastanenin zemininden su çıkıyor iddialarına karşı merkez mahalle muhtarlarını hastanenin bütün bölümlerini gezdirdi. Zemin katta her yeri, her odayı ve her bölümü ayrı ayrı gezen muhtarlar bir damla bile su ile karşılaşmadı. Ziyaret sonrasında ise vatandaşların bu tür dedikodulara inanmaması gerektiğinin altı çizildi.

15 Mart 2017 Çarşamba 10.03

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ