Aday Adayları İçin Dinar ve Bölgesinin Önemi Çok Büyük

Aday Adayları İçin Dinar ve Bölgesinin Önemi Çok Büyük

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ön seçime sayılı günler kala Aday Adayları çalışmalarını hızlandırdı. CHP üyelerini gezen Aday Adaylarından bazıları Dinar ve bölgesine gelerek destek istedi.

Dinar, Başmakçı, Dazkırı ve Evciler ilçelerinde bulunan CHP’li üyeler Dinar ve bölgesini bir bütün olarak gördüklerini ve ön seçimin kilidini bu bölgenin kıracağını söylediler.

Aday adayları için Dinar ve bölgesinde bulunan ilçelerde yaklaşık bin oy olduğunu kaydeden CHP’li üyeler, sıralamada çok etkili olacaklarını, diğer ilçe ve bölgelere göre geçtiğimiz dönem dahil en fazla katılımın yine bu bölgeden gerçekleştiğini ifade ettiler.

Geçtiğimiz dönemdeki ön seçimde Afyonkarahisar’ın tamamında yaklaşık 5700 CHP’li üye den yine yaklaşık 2500’ü oy kullanmıştı. Oylama sonucunda ise 2047 oyu Ahmet Toptaş alarak birinci olmuştu. Arkasından ise, Hatice Gök, Bekir Kasap, Şerif Ceylan ve Tuğrul akkuş şeklinde bir sıralama gerçekleşmişti.

Bu dönem ise Afyonkarahisar’ın tamamındaki üye sayısının 6 Bin’i geçtiği ifade ediliyor. Dinar ve bölgesinden ön seçime katılımın yüksek olması ilk beşi belirlemede çok etkili olacak. Güney cephesi olarak adlandırılan ve bir bütün olarak görülen Dinar bölgesinin ortak hareket etmesi bekleniyor. En iyi adayları belirleme çabasında olan CHP’ gözler Dinar, Başmakçı, Evciler, Dazkırı ve hatta Kızılören’de.

Umut Özel Haber

15991

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ