AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av.Ali Özkaya patates üreticileri için yapacakları anlattı

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av.Ali Özkaya patates üreticileri için yapacakları anlattı

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av.Ali Özkaya patates üreticileri için yapacakları anlattı

Patates üreticilerimiz
Sıkıntı çekmeyecektir

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Ali Özkaya, tarımda başarının büyük ülke olmanın ilk şartlarından olduğunu söyledi. 7 Haziran seçimlerinden sonra Afyon’un tarım politikasını yön vereceklerini kaydeden Özkaya, “İlk etapta patates ürecilerimizin sorunlarını çözüme kavuşturacağız” dedi.
Patates üretiminde ilk sıralarda yer aldıklarını söyleyen AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Ali Özkaya açıklamasında şu görüşe yer verdi:
Şuhut ve Sandıklı ilçelerimizin yanında Çobanlar ve bir çok beldemiz ve köyümüzde patates üretimi yapılmaktadır. 7 Haziran’dan sonra yapacağımız ilk işlerden biri de patates üreticilerimizin dertlerine çözüm bulmaktır. O nedenle ilk etapta patates üreticilerimiz mağdur edilmemesi için spekülatörlerin elinden kurtulması gerekir. Bizler, üreticilerimize soğuk hava deposu kurulması konusunda her türlü desteği vereceğiz. Finansal olarak desteklenen üreticilerimiz, elindeki patatesi yok pahasına satmayacak, spekülatörlerin elinden kurtulacaktır”

Üreticimizi mağdur ettirmeyiz, Kooperatifleşmeyi destekleyeceğiz
Patates üreticilerinin kooperatifleşmesi için her türlü yardımın yapılacağını söyleyen AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Ali Özkaya, sadece patates üreticileri için değil, meyvecilik konusunda da projelerinin olduğunu bildirdi. Özkaya, “Büyük ülke olmanın şartlarından biri de tarımda büyük olmaktır. Bizler, tarımdaki düzenlemelerimizle üreticilerimizin sıkıntılarını giderecek, onların her türlü dert ve sıkıntılarına çare olacağız. Bizim dönemimizde üreticilerimiz kooperatifleşmesi kolaylaştırılacak, destekler artacaktır” diye konuştu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. admin dedi ki:

    Başarılar Ali Bey inşallah listeye girersiniz

BİR YORUM YAZ