AK Parti’de Aday Tanıtımı

AK Parti’de Aday Tanıtımı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından ‘25. Dönem Milletvekili Aday Tanıtım’ toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 7 Haziran seçimlerinin ‘Yeni Türkiye’nin inşasındaki kadroların belirleneceği bir seçim olacağını belirtti.

 

7 Nisan tarihinde Milletvekili adaylarının belirlenmesinin ardından aday tanıtım toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanlığı, teşkilat mensupları ve partililerle bir araya geldi. Atatürk Spor salonunda gerçekleşen ‘25. Dönem Milletvekili Aday Tanıtım’ toplantısının açılış konuşmasını İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu yaptı. Birlik ve beraberlik içerisinde 7 Haziran seçimlerinde 5 milletvekilinin tamamını alacaklarını dile getiren Tutumlu, “Hep birlikte başaracağız. İnanıyorum ki 7 Haziran seçimlerinde Afyonkarahisar halkı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada partimizin yanında olmaya devam edecektir. Allah yolumuzu açık etsin” dedi. Tutumlu, konuşmasının ardından liste dışı kalan Milletvekili aday adaylarının isimlerini okudu.

 

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Toplantıya AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve birinci sıra Milletvekili adayı Halil Ürün, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, 7 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerde AK Partinin Afyonkarahisar Milletvekili adayları Ali Özkaya, Remziye Sıvacı, Akif Özkaldı, Fatih Beder ve listeye giremeyen aday adayları katıldı. Büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirilen toplantıda kalabalıktan dolayı salona giremeyen partili ve vatandaşlar toplantıyı dışarıdan seyretmek zorunda kaldılar. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ile Belediye Başkanı Burhanettin Çoban birer selamlama konuşması yaptılar.

 

MİLLETİMİZİN İRADESİ PARTİMİZİ İŞARET ETTİ

Aday tanıtım toplantısında konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, her seçimde AK Parti’ye olan güvenin artarak devam ettiğini söyledi. 7 Haziran seçimlerinden hiçbir yoruma ihtiyaç bırakmayacak şekilde büyük bir başarıyla çıkacaklarını anlatan Yurdunuseven, 2002 yılından bu yana AK Parti’nin girdiği her seçimden başarı ile çıktığını ifade etti. Yurdunuseven konuşmasını şöyle sürdürdü; “Nasıl ki bundan önceki seçimlerden açık ara önde çıkmışsak bu seçimden de hiçbir yoruma ihtiyaç bırakmayacak bir şekilde büyük bir başarıyla çıkacağız. Demokrasiler de her seçim, mutlaka çok önemlidir,  çünkü her seçim millet iradesinin tecellisidir. Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olan siyasi partilere güvenin ölçüldüğü, tek yer sandıktır. Şükürler olsun ki 2002’den bugüne gerçekleşen her seçimde milletimizin iradesi AK Partiyi işaret etmiştir.”

 

YENİ TÜRKİYE’NİN KADROLARI OLUŞACAK

Partilerine olan güvenin her geçen gün artarak devam ettiğini dile getiren İl Başkanı Yurdunuseven, “Her seçimde AK Parti’ye olan güven artarak devam etmiştir. 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra ülkemiz yeni bir döneme girmiş, artık dar gelen gömleğini yırtmıştır. Yeni Türkiye bu yeni dönemin adıdır. Bu nedenledir ki, Yeni Türkiye’nin kadrolarını oluşturacak. 7 Haziran seçimleri AK Parti açısından çok daha önemli hale gelmiştir. Yeni Türkiye’ye uygun, sivil bir anayasanın yapılabilmesi bu seçimlere bağlıdır. İnanıyoruz ki, siz değerli dava arkadaşlarımızın gayretleri ile en büyük destek Afyonkarahisar’ımız da yaşanacaktır” dedi.

 

AK PARTİ HERKESİN PARTİSİDİR

İl Başkan Yurdunuseven, AK Parti iktidarı döneminde Afyonkarahisar’a yapılan yatırımlardan ve 7 Haziran seçimlerinin önemine işaret etti. Yurdunuseven, açıklamasında şu sözleri dile getirdi; “14. yılında olduğumuz iktidar yürüyüşümüz de insanımıza hep daha iyiyi sunduk. Bundan sonra da çok daha iyileri sunacağız. Şehrimiz ihracatı 6 kat arttı. Üretime verdiğimiz teşviklerin meyvelerinin en güzel göründüğü illerden birisi şehrimizidir. Eğitim kalitemiz yükseldi. Okul sayımız 2 kat arttı. Derslik başına düşen öğrenci sayımız daha makul seviyelere geriledi. Öğretmen sayımız yükseldi. Okullar açıldığında ders kitapları çocuklarımızın sıralarında hazır oluyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde okuyan öğrenci sayısı 2 kat arttı, 40 bin civarına yükseldi. 5 yıldızlı otel konforunda Devlet Hastanelerimiz oldu. Halen bu alanda devam eden ve yakında tamamlanacak olan birçok hastane inşaatı vardır. Nitelikli hasta yatak sayısı, yoğun bakım yatak sayısı daha önceki dönemlerle kıyaslanmayacak bir hızla artmaktadır. Sağlık personeli sayısı 2 kat artmıştır. Yatırımlarımıza her alanda dolu dizgin devam etmiştir. AK Parti sadece kendisine oy verenlere, sadece kendisini sevenlere değil, bu şehirde yaşayan herkese, Türkiye’mizde ki 77 milyona, hatta sınırları aşarak yurt dışındaki Türklere, tüm dost ve mazlumlara, kardeşlerimize ulaşan bir partidir. 7 Haziran 2015 seçimlerine doğru hep beraber Yeni Türkiye idealine bundan sonra daha kararlı bir şekilde yürüyeceğiz.”

 

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BİRER KONUŞMA YAPTI

İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in ardından Milletvekili adaylarının özgeçmişleri okundu. Daha sonra Milletvekili adayları birer konuşma yaparak, partililere seslendi. Milletvekili adayları Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı, Akif Özkaldı ve Fatih Beder, 7 Haziran seçimlerinde Afyonkarahisar’da AK Parti’nin yeniden tarih yazacağını söylediler. Çok sayıda partili ve vatandaşın katıldığı aday tanıtım töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

haber Foto AFyon AK PArti İl Başkanlığı

aday_tantm_4 aday_tantm_5 aday_tantm_6 aday_tantm_18 aday_tantm_24 aday_tantm_26

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. admin dedi ki:

    sayın özkaya projelerini açıklamanı bekliyoruz. beyannamede neler var dinar için ne yhapılacak. millet TOKİ evleri yapılmasını bekliyor. kiralar olmuş 500 burası ankara mı arkadaş. dinara toki gelecek mi gelmeyecek mi ona göre oy kullanıcaz

BİR YORUM YAZ