Ali Özkaya’dan yeni yapılacak cezaevleri ve emniyet müdürlüğü binaları hakkında açıklama

Ali Özkaya’dan yeni yapılacak cezaevleri ve emniyet müdürlüğü binaları hakkında açıklama

Ali Özkaya’dan yeni yapılacak cezaevleri ve emniyet müdürlüğü binaları hakkında açıklama

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar’da Yeni yapılacak Ceza İnfaz Kurumları ve Emniyet Müdürlüklerine ilişkin açıklama yaptı.
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler sonucunda, Afyonkarahisar Merkez, Bolvadin ve Sandıklı İlçelerine yapılacak Cezaevleri’ne ilişkin Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı çalışmalarının  geldiği aşamayı paylaştı.

Bu kapsamda; Afyonkarahisar İlinde 2 adet 1200 kişi kapasiteli T tipi kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile, 1 adet 400 kişi kapasiteli Açık Ceza İnfaz Kurumu ihalesi 12.12.2016 tarihinde yapılmış olup inşaatı devam etmektedir.
Afyonkarahisar/Bolvadin İlçesinde 1 adet 1200 kişilik T tipi kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile 1 adet 400 kişi kapasiteli Açık Ceza İnfaz Kurumu ihalesi 14.03.2017 tarihinde yapılacaktır.
Afyonkarahisar/Sandıklı İlçesinde hazır bir bina ve 63 dönüm arsa alınmış olup binanın tadilatından sonra bu yerde tarım faaliyetinde bulunulacaktır.

Afyonkarahisar ve İlçelerine yapılacak olan Emniyet Müdürlüğü binaları için de girişimde bulunan Özkaya; Afyonkarahisar Merkez, Dinar ve Evciler İlçelerine Yeni hizmet binaları yapılacağını. Bolvadin ve Sandıklı’daki inşaat süreçlerinin ise devam ettiğini vurguladı.

Gelinen aşamanın birlikte çalışmanın bir ürünü olduğunu söyleyen Özkaya; başta Sn. Bakanımız Veysel Eroğlu Bey’in destekleri, milletvekilleri olarak bizler ile  belediye ve ilçe başkanlarımızın gayretleriyle yatırımların bu noktaya geldiğini, bundan sonra da Afyonkarahisar’a yapılacak hizmetlerin takipçisi olacaklarını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ