Belediye Başkanı Taylan: Dazkırı Büyüyor

Belediye Başkanı Taylan: Dazkırı Büyüyor

Belediye Başkanı Taylan: Dazkırı Büyüyor

Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan göreve geldikleri günden itibaren Dazkırı için gece gündüz çalışmalarını yaptıklarını, bu bağlamda ilçenin gelişmesi, kalkınması ve her şeyden önemlisi işsizliğin sona ermesi adına elini taşın atına koyduğunu söyledi.

Umut Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ziya Aktaş’ı ziyaret eden Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan burada yaptığı çalışmaları anlatarak, eğitim, ekonomi ve sosyal alanda Dazkırı’da çığır açtıklarını kaydetti.

Dazkırı Meslek Yüksek Okulu’nu kendi binasına kavuşturmak istediklerini de kaydeden Taylan şunları söyledi, “Dazkırı MYO şu an için bizim verdiğimiz binada eğitim ve öğretimini devam ettirmekte. Ancak okulumuzun kendi binasına kavuşmasına adına belediye olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Okulumuz için yardımsever vatandaşlarımız ve belediyemizin desteği ile yeni bir bina yapacağız” dedi.

Kendi Elektriğini Üretecek

Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Dazkırı Belediyesinin elektrik maliyetinin sıfıra düşürüleceğini ve hatta belediyenin üste para kazanabileceğini belirtti. Kendi güneş panellerini kurmaya hazırlanan Dazkırı Belediyesinin çok büyük bir iş başaracağını ifade eden Taylan, “Dazkırı Belediyesine ait olmak üzere 1 megavatlık güneş panellerini kurmak istiyoruz. Kendi elektriğini kendisi üreten bir belediye durumuna geleceğiz. Eğer fazlasını ürete bilirsek de üste para kazanacağız”

Dazkırı’ya Doğalgaz Gelmeli

Dazkırı ilçesinin son zamanlarda her yönden geliştiğini ve büyüdüğünü, inşaat sektörünün ve iş alanında hızlı değişiklikler yaşandığını kaydeden Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, doğalgaz konusunda gerekli girişimlerin yapıldığını söyledi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) doğalgaz için dilekçenin verildiğini de bildiren Taylan konunun takipçisi olacaklarını, Dazkırı’ya muhakkak doğalgaz’ın gelmesi gerektiğini söyledi.

Ziyaretin ilerleyen bölülerinde ise yapacaklarını anlatan Taylan şöyle konuştu, “Dazkırı’da beş yüzün üzerinde bir yapılaşma söz konusu. Yani Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) özel sektör ve Belediyemiz olmak üzere ilçemize yeni evler kazandırıyoruz. Dazkırı Belediyesi olarak 48 daire ve 7 dükkân yapacağız. Bu da şehirleşme ve büyüme anlamında çok şeyler ifade ediyor. Diğer üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz bir konu ise, Kent ormanı konusudur. Bu konuda da gerekli girişimlerimizi gerçekleştirdik” dedi.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ