CHP’DE KAYIKCI DÖNEMİ BAŞLIYOR

CHP’DE KAYIKCI DÖNEMİ BAŞLIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili adaylarının belirlenmesi için yürütülen ön seçim çalışmaları sonucunda ilk 5 adayı belirledi. Av. Burcu Kayıkcı, CHP üyelerinden aldığı 2280 oyla İl genelinde birinci oldu.

chp_burcu_kayikci_dedi_h23437_9938f

Cumhuriyet Halk Parti’sinin Afyonkarahisar İl Gelinde Dün yaptığı önseçimle Cumhuriyet milletvekili adayları belli oldu.  CHP Milletvekili aday sıralaması için yapılan ön seçim her ilçe tarafından, ilçede önceden belirlenen mekânlarda ilçe seçim kurulu hâkimi eşliğinde yapıldı. Afyonkarahisar Merkez ilçe ön seçimi ise, Şemsettin Karahisar-i Ortaokulunda yapıldı. Partililerin kullandığı oyların sayımı sona erdikten sonra sonuç şöyle şekillendi; “Buna göre, Av. Burcu Kayıkçı aldığı 2280 oyla birinci sıraya yerleşti. Doktor Mehmet Ecer ise 2011 oyla 2. sırada yer aldı.  Tuğrul Akkuş ise, 1935 oyla 3. sırada yer alırken mevcut vekil Ahmet Toptaş ilk 5’te yer alamadı.

Kesinleşmemiş sonuçlar şöyle:

1-)Burcu Kayıkcı:2280

2-)Mehmet Ali Ecer:2011

3-)Mehmet Tuğrul Akkuş:1935

4-)Yalçın Görgöz:1529

5-)Bekir Kasap:1496

6-)Ahmet Toptaş:1472

7-)Hatice Gök:1392

8-)Ertuğrul Yılmaz:1338

9-)Ramazan Akgöz:1159

10-)Halil Ünlütepe:1142

11-)Veli Cengiz:740

“GENEL BAŞKANIMIZIN SÖZÜNÜ HATIRLATTIM”

Afyonkarahisar CHP’de ön seçimi birinci sırada tamamlayan Av. Burcu Kayıkçı, Yenigün Gazetesine yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Aday adaylığımı açıkladıktan sonra yaklaşık bir aydır sürekli sahadayım. Tüm ilçe örgütlerimizi, belde örgütlerimizi, köylerimizi ve bütün üyelerimizi ziyaret etmeye çalıştım. Bu ziyaretlerimde daha önceki çalışmalarımı anlattım. Bundan sonrada yapacaklarımı anlattım. Mücadele etmek istediğimi anlattım. Her gittiğim yerde Genel Başkanımızın sözünü hatırlattım. ‘Genç vekil istiyorum. Kadın vekil istiyorum. Çünkü kendi sırasını bile kadın adaya bıraktı.’ Bunları söyledim. Üyelerimden destek istedim” dedi.

“81 YIL SONRA AFYON KADIN VEKİL ÇIKARACAK”

Büyük Önder Atatürk bizim tek yol göstericimizdir diyen Burcu Kayıkcı, “Bizim de çalışkan olmaya ihtiyacımız var. Ben çalışmayı seviyorum. Mücadeleyi seviyorum. İktidarın yolu alanlardan geçiyor. Bana bu fırsatı verin alanlarda olayım dedim. Partilerimde bugün bana teveccüh gösterdi. Bana bu fırsatı verdiler. 81 yıl sonra ilk kez CHP Afyonkarahisar’da bir kadın vekil çıkaracak. Ben inanıyorum ikileri ve üçleri de çıkaracağız. Tüm aday adayı arkadaşlarımızla birlikte, il, ilçe, belde ve köy örgütlerimizle uyum içerisinde çalışacağız” şeklinde konuştu.

umut haber servisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ