Çiftçilerin Sulama Sorunları Çözülecek

Çiftçilerin Sulama Sorunları Çözülecek

29 NİSAN 2015 ÇARŞAMBA    11.10 PM

Haber Foto: İsmail Yılmaz

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Av Ali Özkaya Dinar’a bağlı Yeşilhüyük, Duman, Sütlaç ve Çakıcı köylerini ziyaret etti. Köylülerin dert ve sorunlarını dinleyen Özkaya, köylerde tarımsal alanlarda yapılması gerekenleri not etti. Afyonkarahisar’a, Dinar’a ve bölgesine her zaman hizmet edeceklerini ifade eden Özkaya’nın köy ziyaretlerinde en çok tarımsal sulama sorunları ön plana çıktı.

Gece düzenlenen köy ziyaretleri programına, Ak Parti İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı (SKM) AV. Nazif Metehan Aydın, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.

İlk olarak Yeşilhüyük köyünü ziyaret eden AK Parti heyeti burada çiftçilerin sorunlarını dinledi. Ziyarette konuşan Milletvekili Adayı Ali Özkaya, 25 yılın sonunda Dinar’ın ve bölgesinin milletvekili olacağını, dolayısıyla adaya sonuna kadar sahip çıkıp en yüksek oy ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne göndermenin çok büyük bir avantaj olacağını söyledi. Dinar ve bölgesinde tarım ve hayvancılığın çok yaygın olduğunu belirten Özkaya şunları söyledi, ‘Köylerimiz tarım ve hayvancılığa dayalı bir geçim kaynağı oluşturmuş durumda. Son zamanlarda et, süt ve patates gibi bazı ürünlerin fiyatları arttı. Bu çiftçilerimize çok büyük fayda sağladı. Çiftçilerimizin ve köylülerimizin sorunlarını yerinde tespit edip köklü çözüm yolları arama arayışı içerisindeyiz. Bunun için sizlerle bir araya geldik, derdinizi, sorunlarınızı dinlemek için buradayız;’ dedi.

Saz Ovası’nın Sulama Sorunu Gündeme Geldi

Milletvekili Ali Özkaya’nın köy ziyaretlerinde çiftçilerin sulama sorunları gündeme geldi. Bir çok bölgenin Irgıllı’da bulunan sulama kooperatifine bağlı olduğunu dile getiren köylüler, piyasanın çok daha fazla üstünde tarımsal sulamaya para ödediklerini ve bu sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade ettiler. Milletvekili Adayı Özkaya ise, Irgıllı’daki sulama sorunlarının hepsini çok iyi bildiğini, çiftçinin yararına bu konuda ne yapılması gerekiyorsa her türlü yardımcı olunacağının sözünü verdi.

Daha sonra Duman, Sütlaç ve Çakıcı köylerini de ziyaret eden Ali Özkaya bu köylerde de çiftçilerin sorunlarını tek tek diledi.

 

1 IMG_3800 IMG_3802 IMG_3812 IMG_3817 IMG_3831

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ