DARBEYLE SUSTURULAN EZAN SESİNDEN EZAN İLE SUSTURULAN DARBE GİRİŞİMİNE

DARBEYLE SUSTURULAN EZAN SESİNDEN EZAN İLE SUSTURULAN DARBE GİRİŞİMİNE

DARBEYLE SUSTURULAN EZAN SESİNDEN EZAN İLE SUSTURULAN DARBE GİRİŞİMİNE

15 Temmuz 2016 günü Milli iradeye, demokrasimize, ülkemizin birliğine, bütünlüğüne ve huzuruna karşı, kahraman ordumuzun içerisine sızmış FETÖ terör örgütüne mensup küçük bir azınlık tarafından girişilen menfur kalkışmanın esas amacının; Yüce Milletimizin oyları ile seçilen Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanı ile demokratik seçimlerle yönetime gelen hükümetimize karşı olduğu açık olan bu girişim, aynı zamanda Aziz Milletimizin iradesini yok saymaya yöneliktir.

Ülkemizde demokrasi bilinci öyle olgunlaşmış ve üst seviyelere çıkmıştır ki; yapılan bir darbe girişiminde millet olarak siyasi görüş ayrımı olmaksızın halkımız el birliği ile darbecilerin karşısına çıkarak tankların önünde korkusuzca, dimdik durabilmeyi bilmiş ve kendi seçtiği meşru iktidarın devamına ilişkin de kararı ancak kendisinin verebileceğini ortaya koyarak darbecilerin karşısında durmuştur.

Adnan Menderes’in İdam edildiği günde üzülmesine, hatta kalben buğuz etmesine rağmen; evinden çıkamayarak tepkisini gösteremeyen halkımız; çok şükür ki geçen yıllar içerisinde yaşananlardan ders almayı ve bu günde kendi seçtiği meşru liderine ve devletine sahip çıkmayı bilmiştir. Artık Ülkemiz ne 27 Mayıs Darbesi, ne 12 Eylül Darbesi, ne de 28 Şubat Darbesi,  dönemlerindeki gibi milletin iradesine ipotek koyulacak bir ülke değildir.

Cumhurbaşkanlığını basıldığı, Sn Cumhurbaşkanımızın canına kast edildiği, Genelkurmay Başkanı’nın rehin alındığı, CB Genel Sekreterinin kaçırıldığı, içinde Milletvekillerinin bulunduğu Meclisin düşmanın bile yapamadığı şekilde vurulduğu, özellikle Başbakanımızın Meclis çalışma odasına hedeflenerek bomba atıldığı ve vatandaşlarımızın helikopterlerden ateş açılarak şehit edildiğibu alçak girişim TSK’daki vatansever komutanlarımız, Emniyet Teşkilatımızdaki kahraman polislerimizin ve milletimizin tarih yazan ferasetiyle püskürtülmüştür.

Unutulmamalıdır ki; yıllardır devletin her organını kanserli hücre gibi saran FETÖ üyelerinin bu teşebbüsleri en ağır şekilde karşılık bulacaktır.Şimdi acımadan Tüm Haşhaşilere misliyle hesap sorma vaktidir. Bu mücadeleyi veren Emniyet Güçlerimize, Devletimizin yanında olan TSK mensuplarımıza ve asıl kahraman Türk Milleti’ne şükranlarımı sunuyor, Devleti ve milleti için canlarını hiç düşünmeden feda eden “Demokrasi Şehitlerimize” Yüce Allah’tan Rahmet diliyorum.

Vakit hesap vaktidir. Seni hain seni!…Seni Haşhaşi seni!…

Ali Özkaya

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili

18 Temmuz 2016 Pazartesi 20:45

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ