Demokrasi Nöbetinde 4. Gün

Demokrasi Nöbetinde 4. Gün

Demokrasi Nöbetinde 4. Gün

Dinar’da Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbetinin dördüncü gününde de vatandaşlar sokaklardaydı. saat 21:30’da toplanan kalabalık burada geç saatlere kadar nöbet tuttu. 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimi olaylarında şehit düşenler için Kuran-ı Kerim okunduğu ve duaların edildiği demokrasi nöbetinde bir konuşma yapan Ak Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel şunları söyledi, “Değerli Dinarlı hemşerilerim ve Şerefli Türk Milleti demokrasisine ve huzuruna sahip çıkmıştır. Halkımız, kenetlenerek Türk milletini sindireceğini düşünülen bu dar kadronun hareketine karşı son derece duyarlı bir davranış göstermiştir. Bu bağlamda, Milli İradeyi yalnız bırakmayarak vatanına ve milletine sahip çıkan hükümet yetkililerine, Emniyet güçlerimize, milli iradeden yana olan Türk Silahlı Kuvvetlerine,  birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyet Meydanına koşan çok değerli ve duyarlı Dinar halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Vatandaşlar Her Gün Buradayız

Demokrasi nöbetine 15 Temmuzdan bu tarafa her gece katılan vatanına ve milletine sahip çıkan Dinarlı vatandaşlar, darbe girişiminin kabul edilemez olduğunu, bu girişimi yapanların en ağır bir şekilde cezalandırılmaları gerektiğini belirttiler. FETÖ Terör örgütü kapsamında il, ilçe ve kasabalarda emniyet güçleri tarafından gerekenlerin yapılması gerektiğini de kaydeden vatandaşlar, kamu kurumlarından bu örgüt mensuplarının temizlenmesini istedi.

haber foto: umut haber merkezi

19 temmuz 2016 salı 08:52

 

darbe 4. gün (16) darbe 4. gün (15) darbe 4. gün (14) darbe 4. gün (13) darbe 4. gün (12) darbe 4. gün (11) darbe 4. gün (10) darbe 4. gün (9) darbe 4. gün (8) darbe 4. gün (7) darbe 4. gün (6) darbe 4. gün (5) darbe 4. gün (4) darbe 4. gün (3) darbe 4. gün (2) darbe 4. gün (1)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ